trende

Kaliteli Backlink ile Sitenizi Değerli Kılacağınız 6 Faktör!

23.04.2021
140
Kaliteli Backlink ile Sitenizi Değerli Kılacağınız 6 Faktör!

Tanıtım yazıları ve backlink kavramlarının, kişilerin ya da markaların dijital dünya içerisinde ön plana çıkması için ne kadar gerekli stratejiler olduğunu söylemeye gerek yoktur herhalde. Bu işlere yeni başlayan ya da henüz konu hakkında bilgisi olmayan kişiler için, bu kavramların sanal dünyada sıkça başvurulan taktikler olduklarını hemen belirtelim

. Eğer web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere yaymak amacında iseniz o zaman bunu gerçekleştirebilmek adına artık neredeyse dijital dünyanın kuralları sayılan bu tekniklerden yararlanmanız şarttır diyebiliriz. Peki, backlink nedir? Backlink kavramının Türkçesi geri bildirim olarak tanıtılabilir. Adı üzerinde farklı siteler üzerinden, sizin web sitenize yönlendirmelerin yani geri bildirimlerin gerçekleştiği tekniklere ‘backlink’ ismi verilir.

Sanal dünyada popülerliği artırma ve hedef kitlenin odak noktası haline gelme gibi konularda en sık başvurulan yollardan biri backlink almaktır. Peki, kaliteli backlinkler ile siteniz nasıl değerli kılınır, bunlara biz göz atalım.

httpstanitimyazisi 37

Doğru Backlink Teknikleri İle Site Trafiğiniz Artar

Doğru backlink denilen kavram, aslında kaliteli backlink ile eşdeğer bir anlama sahiptir.  Bir web sitesi üzerinden kaliteli bir backlink aldığınızda, bu haliyle sizin web sitenizi de ön plana çıkaracak ve böylece site trafiğiniz yani sitenize gelen ziyaretçi sayısında artış olacaktır. Bu artışın, tercih edilebilirliğinizi ne kadar olumlu ölçüde etkileyebileceğini tahmin ediyor olmalısınız.

Kaliteli Backlink İçin Kaliteli İçerik Üretmek Şart

Backlinkin kısaca tavsiye edilmek anlamına geldiğini artık biliyoruz. Reel hayatta aldığınız bir hizmeti, başkasına tavsiye ederken en çok hangi huşulara dikkat edersiniz? Tabi ki aldığınız hizmetin kalitesine. Öyleyse web sitenizin başkaları tarafından önerilmesini ve sizlere geri dönüşler sağlanmasını istiyorsanız o zaman başarılı, özgün ve kaliteli içerikler üretmeniz gerekmektedir. Bu içerikler ve beraberinde gelen backlinkler kısa süre içerisinde sizleri arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısı Ne Kadar Sürede İşe Yarar?

Peki, kaliteli backlink nereden alınır? Bu backlinkler aslında doğal yollardan yani kendi emeğinizler alınabilir. Ancak bunun için gerçekten özgün ve nitelikli çalışmalar üretmelisiniz. Eğer web siteniz içerisinde bu konularda yetersizseniz paket programlar halinde satılan backlink hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu hizmetler, her firmadan alınmamalıdır. Çünkü backlinkler Google algoritması tarafından incelenen hususlardır. Sürekli gelişen politikası sayesinde artık Google, bu teknikler açısından daha duyarlı bir strateji izlemektedir. Bu yüzden yanlış ve hileli backlinkler fark edildiğinde arama motorlarında daha alt sıralara düşebilir hatta bu konuda ceza dahi alabilirsiniz. O yüzden bu paket programları satın alırken mutlaka işinin ehli kişilerden yardım almalısınız. Eğer sizler de backlink hizmetleri hakkında detaylı bilgiler almak istiyorsanız o zaman firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

httpstanitimyazisi 36

İçeriklerinize Uygun ve Hizmetlerinizle Alakalı Backlinkler Alınmalı

Tanıtım yazısının, şirketlerin imajlarını belirlemede etkin rol oynadığının altını çizelim. Eğer web sitenize ve dolayısıyla markanıza yönelimin artmasını hedefliyorsanız o zaman bazı stratejileri birlikte kullanmanız gerekmektedir. Örneğin; tanıtım yazısı backlink alma konusunda sizlere avantaj kazandırabilir. Bu yüzden, web sitenizi tanıtan ve yaptığınız işleri anlatan tanıtım yazılarının olabildiğince kaliteli ve özgün olması önemlidir. Ayrıca bu husus da tek başına yeterli değildir. Eğer verilen backlinkler sektörünüzle ya da yaptığınız işlerle alakalı değilse o zaman bunun bir önemi olmayacaktır. Dolayısıyla sizi diğerlerinden öne çıkaran ve yaptığınız işin kalitesini belirten backlinkler yaptığınız işlere ve içeriklerinize uygun olmalıdır.

DA ve PA Değerleri Yüksek Sitelerden Backlink Almak Başlı Başına Avantajdır

DA ve PA değerlerinin yüksek olması, sitenin ve dolayısıyla da içeriklerin ön plana çıkmasıyla da ilişkilidir. DA yani Domain otoritesi; alan adı ile PA yani sayfa otoritesi de kategori ve sayfa içerikleri ile alakalıdır. Bu değerlerin yüksek olduğu sitelerden baclink almak web sayfanızı ön plana çıkarırken aynı zamanda bu sitelerde yayınlanan iyi bir tanıtım yazısı dahilin de siz de PA ve DA değerlerinizi artırmış olabilirsiniz.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarında Linkleme; İşte 5 Önemli İpucu

Kalitesiz Backlinkleri Engellemek Size Fayda Sağlar

Sektörünüzle alakalı olmayan ya da sizi yansıtmayan kalitesiz içeriklere sahip olan sitelerden backlink almak popülaritenizin düşmesine neden olabilir bu yüzden bu tür sitelerden gelen backlinleri engelleyerek kendinize avantaj kazandırabilirsiniz.

httpstanitimyazisi 35

Link Çıkışlarına Dikkat

Tanıtım yazılarınız için backlink alırken fazla backlink çıkışı veren siteleri tercih etmemeniz önerilir. Bunlar sıralamalardaki pozisyonunuza olumsuz etki edebilir.

Tanıtım yazısı satış, backlinkler ya da backlink satın almak gibi hizmetlerden faydalanmak için sektörde önce isimler arasında yer alan Tanıtımyazısı.org firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Benzer Yazımız  Toplu Olarak Tanıtım Yazısı Almanın 4 Altın Değerinde Katkısı
Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?