trende

Tanıtım Yazılarında Görsel Kullanmanın 4 Önemli Katkısı

23.04.2021
130
Tanıtım Yazılarında Görsel Kullanmanın 4 Önemli Katkısı

Tanıtım yazıları için firmaların ya da web sitelerinin dijital kartvizitleri benzetmesi yapılabilir. Çünkü bu tanıtım yazıları içerisinde hem firma ya da kişiler tanıtılır hem de verilen backlinkler sayesinde bu firmaların web sitelerine yönlendirmeler sağlanır. Yani aslında reklamları yapılmış olur. Teknolojinin hızla geliştiği dijital dünyamızda reklamların ürün ve firma tanıtımı konusunda ne kadar etkili bir rol oynadığını hepimiz bilmekteyiz.

Reklamların içerikleri göz önünde bulundurulduğunda görselliğe yönelik hazırlanıyor olmaları da aşikardır. Peki, görsellik kavramı tanıtım ve tanıtım yazıları açısından neden bu kadar önemlidir? Ya da tanıtım yazılarında görsel kullanımı stratejisinin bizi için katkıları nelerdir? Bunlara hep birlikte göz atalım.

httpstanitimyazisi 25

Görsellik, Kanıt Niteliğindedir

Bir üründen ya da hizmetlerden bahsederken, bu hizmetlerin içeriği kadar onların görsellerinden faydalanmak da önemlidir. Çünkü çoğu insan görmediği ve bilmediği bir şeye ilgi duymaz. Gerçekliğinden şüphe eder. Bu sadece internet dünyası için değil gerçek hayat için de geçerli olan önemli bir çıkarımdır. Bu yüzden hizmetlerinizden ya da ürünlerinizden bahsederken mutlaka bunların görsellerinden de faydalanmalısınız.

Görsellik, Hayal Edilmesini Kolaylaştırır

Tanıtım yazılarında, firmanızı ya da ürünlerinizi anlatan görseller kullanmak, okunan yazının hayalde daha kolay canlandırılmasını ya da hayal edilenin gerçekle bağlantı kurmasını sağlar. Bu yüzden kişilerin okuduklarını daha rahat anlayabilmeleri adına mutlaka görsellerden faydalanılması gerekmektedir.

Görsel Ögeler İle Süslenmiş Yazılar İlgi Çekicidir

Görsel ögeler kullanılmadan dümdüz ve uzun metinlerin yer aldığı web siteleri bizlere her zaman sıkıcı gelmiştir. Hele ki dijital ortamda okuyucuların dikkat süreleri bu kadar kısa iken, ilgi çekmeyi başaramayan web siteleri hedef kitlelere hitap edemeyecek ve bu kitlede merak uyandıramayacaktır. Bu yüzden tanıtım yazılarında mutlaka görsellerden yararlanılması tavsiye edilir.

httpstanitimyazisi 24

Görseller Konuların Anlaşılmasını Sağlar

Yaptığınız işi anlatıyor ya da bilgi içerikli bir web sitesi tasarlıyor iseniz o zaman hem içeriklerinizin hem de tanıtım yazılarınızın anlattığınız şeylerle ilgili görsellere sahip olması gerekmektedir. Okuyarak anlaşılmayan bazı şeyler ya da yönlendirmeler, bir görsel tarafından açıklandığında daha rahat pekişebilir. Bu da anlaşılırlığı artırır ve insanların sizleri anladığı içerikler paylaşmak da haliyle web sitenize olan rağbeti artırır.

Benzer Yazımız  Trafiğinizi Arttırmak İçin Tanıtım Yazısı Almanın 5 Nedeni

Bonus: Görsellik Ürün Tanıtımlarını Başarılı Kılar

Bir ürün almak istediğinizde o ürünün düz bir tanıtım yazısıyla anlatılması mı yoksa görsellerinin paylaşılması mı karar vermenizde yardımcı olur? Tabi ki bu tür durumlarda karar vermede görsellik daha ön planda olacaktır.

Hele ki hem tanıtım hem de görsel bir arada ise o zaman karar vermemiz ve alışverişlerimizde bu siteyi tercih etme ihtimalimiz daha yüksek olur. O yüzden tanıtım yazılarının başarılı olması için mutlaka görsel ögelerden faydalanılması gerekmektedir.

Peki, tanıtım yazısının avantajları nedir? Tanıtım yazıları, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, hizmetlerin, markaların ya da kişilerin tanıtılması adına kullanılan en etkili yoldur. Eğer yaptığınız işin geniş kitlelere yayılmasını istiyorsanız, tanıtım yazılarından faydalanmanız gerekmektedir. Dijital platformlarda oluşturulan tanıtım yazıları adeta sizlerin reklamını yapar ve bu da pazarlama taktikleri açısından son derece önemlidir.

httpstanitimyazisi 23

Fakat, tanıtım yazılarının yukarıda bahsedilen avantajları sağlayabilmeleri için bazı kalıplara uyması gerekmektedir. Yani tanıtım yazısı için uyulacak kurallar bütünü söz konusudur. Bu kurallar genelde SEO taktiklerinden oluşan kuralları kapsar ve bunlar arasında da anahtar kelime ve başlık seçimi gibi hususlar ön plana çıkar.

İyi hazırlanmış bir tanıtım yazısında anahtar kelimenin doğru seçilmesi ve doğru kullanılması büyük önem taşır. Keza tanıtım yazısı başlıklarında da aynı durum söz konusudur. İlgi çekici ve içerikte anlatılan konularla, anahtar kelimelerle uyumlu olmayan başlıklar tanıtım yazılarının kalitesini düşürür.

Sitenizde bulunan içeriklerin başlıklarını seçerken de bu husus konusunda titiz davranın, çünkü anlattığınız konudan bağımsız başlıklar ve bilgi içermeyen boş cümleler sitenizin itibarının düşmesine ve insanların ilgilerinin kaybolmasına yol açacaktır.

Tanıtım yazısı almak ya da bu konuda merak ettiklerinizi öğrenmek için, alanında uzman ve profesyonel kişilerden oluşan Tanıtımyazısı.org firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere bu konularda kaliteli hizmetler vermek bizim hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bizlere ulaşmak için https://tanitimyazisi.org internet adresimizi kullanabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Yayınlatirken Görsel Kullanmalımıyız ?

Tanıtım Yazınızda Mutlaka Orjinel Görsel Kullanınız Anahtar kelime geçirsin URL sinde bu Önemlidir.

Benzer Yazımız  Kaliteli Backlink ile Sitenizi Değerli Kılacağınız 6 Faktör!
Tanıtım Yazısı için Doğru Anahtar kelimeyi Seçiniz

Tanıtım Yazısı Yayınlatırken Doğru Anahtar Kelimeyi Seçmeniz sizi 1 – 0 Önde Başlatacaktır.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Neye Göre değişmektedir ?

Tanıtım Yazısı Fiyatları Tamamiyle Açık Pazardır Değeri Düşük olup Çok yüksek satan site sahipleri’de var Çok iyi olup Düşük Satanda var.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısı Ne Kadar Sürede İşe Yarar?
Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?