trende

Tanıtım Yazılarında Linkleme; İşte 5 Önemli İpucu

23.04.2021
120
Tanıtım Yazılarında Linkleme; İşte 5 Önemli İpucu

Tanıtım yazıları içerisinde backlink kavramları ön plana çıkar. Bu konuda öncelikle link alma ve link verme gibi, tanıtım yazılarında önemli bir avantaj sağlayacak olan terimlerin açıklamalarını yapalım. Link alma denilen kavram en basit tanımı ile web sitelerinin popülerliğini artırmak amacı ile başka bir web sitesi tarafından tavsiye edilmektedir diyebiliriz.

Yani daha büyük web siteleri içerisinde yer alan içeriklerde sizin web sitenize yönlendirme yapılmasını sağlayan taktiklerdir diyebiliriz. Dijital pazarlama dünyasında özellikle bu kavramdan çok fazla faydalanılır.

Tanıtım yazısı dahilinde size geri dönüş yapılmasını sağlayan yani backlink almak olarak ifade edilen bu stratejiler, web sitelerini ön plana çıkarmak adına en sık başvurulan yöntemlerdendir. Bunlar ilgili anahtar kelimeler üzerinden de sağlanabilir. Hani internet sitelerinde herhangi bir ürün hakkında bir yazı okurken “ürüne buradan ulaşabilirsiniz “ yazısını herkes görmüştür.

Tanıtım yazılarında linkleme denilen yöntemle koyu yazılan ya da altı çizili olarak belirtilen bu kelimeler üzerinden farklı bir web sitesine yönlendirme sağlanır ve böylece yönlendirme sağlanan web sitesinin popülerliği artırılmaya çalışılır. Bu, özellikle özgün içerikler üreten ve sıralamalarda üst sıralarda olan sitelere, büyük markaların çok fazla uyguladığı taktikler arasında yer almaktadır.

Sadece büyük şirketlerin değil adını yeni yeni duyurmaya ve kendisini tanıtmaya çalışan web siteleri de yine bu taktiklerden fazlasıyla yararlanmaktadır. Peki, bu link alma ya da linkleme denilen kavrama dair dikkat edilmesi gereken hususlar neler?

Link Alacağınız Sitenin İçerikleri

httpstanitimyazisi 46

Tanıtım yazıları sayesinde link alacağınız sitelere direkt olarak yönelmeyin. Çünkü her site, bahsedildiği kadar ya da kendisini tanıttığı kadar iyi olmayabilir. Bu yüzden detaylı araştırmalar yapmalı ve göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bu hususlardan bir tanesi, link alacağınız sitenin içeriklerinin ve dolayısıyla da kendisinin güncel olmasıdır.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarının 5 Önemli Etkisi

Güncellemeye özen göstermeyen sitelerden link alınması size sürekli olarak bir kazanım sağlamayacak ve bu siteler de bir süre sonra popülerliğini yitirecektir.

O yüzden herhangi bir siteden link almadan önce dikkat etmeniz gereken en temel husus sitenin güncelliğidir. Bu konuda en başarılı tanıtım yazılarının yayınlandığı kaynaklar haber siteleri olmaktadır. Eğer sizler de popülerliğinizi artırmak ve prestijinizi yükseltmek istiyorsanız o zaman bu haber sitelerinden tanıtım yazısı almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Web Sitelerinde Bulunan İçerik Sayıları

Web sitelerinde bulunan içeriklerin ve sitenin güncel olması kadar, site içerisinde yer alan içeriklerin sayısının da önemi büyüktür. Eğer 6-7 adet içeriğe sahip web sitelerinden link alıyorsanız bu size bir şey kazandırmaz aksine kaybettirebilir de. Bu yüzden link alacağınız sitelerin içeriklerinin biraz daha fazla olmasına ve tek yönlü içeriklerin üretilmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa pek bir faydasını göremezsiniz.

Link Alınacak Web Sitelerinin Yaşı

Bir web sitesinden link almadan önce link satışı yapan siteler hakkına bilgi sahibi olmak önemlidir. Ayrıca bu web sitelerinin yaşı yani ne internet dünyasında ne kadar uzun süredir var olduğu da önemlidir. Çünkü köklü siteler, çoğu kitle tarafından daha güvenilir bulunmaktadır. Bu yüzden bu tip güvenilir ve köklü sitelerden link aldığınız sürece daha başarılı bir ziyaretçi trafiği oluşturmayı başarırsınız. Ancak yeni açılan sitelerin henüz belirli bir kitlesi olmadığı ya da bu kitle tam olarak oturmadığı için, böyle sitelerden link almak sizin için yararlı olmayacaktır.

httpstanitimyazisi 45

Link Alınacak Sitelerin Trafiği

Popülerliğinizi artırmak üzere başvuracağınız bu yolda, link alacağınız sitenin ziyaretçi trafiği de son derece büyük bir önem taşır. Yukarıda belirttiğimiz gibi eğer düşük ziyaretçi sayılı bir siteden link alırsanız bunun sizin popülerliğinize de olumsuz etkileri olabilir. Bu yüzden daha yüksek sayıda ziyaretçisi olan sitelerden link alınması tavsiye edilir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısıyla Kelimeniz Üst Sıralara Nasıl Çıkar?

Gereksiz Backlinklerden Kaçınma

httpstanitimyazisi 44

Çok fazla backlink alınması bir sitenin popülerliğine hızlı bir şekilde etki edilmesi anlamı taşımamaktadır. Aksine, gereksiz ve hatalı yapılan backlinkler sizin arama motorlarında alt sıralara gerilemenize ve hatta bu gereksiz backlinkler dolayısıyla ceza almanıza dahi neden olabilir. Tüm bu konularda sizlere destek olacak ve kaliteli hizmetler verecek bir firma arıyorsanız o zaman Tanıtımyazısı.org firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet sayfamıza; https://tanitimyazisi.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?