trende

Tanıtım Yazısı Almanız için 4 İpucu

23.04.2021
91
Tanıtım Yazısı Almanız için 4 İpucu

Tanıtım yazısı, bir nevi reklam modeli olarak karşımıza çıkar. Google ve diğer arama motorlarında, üst sıralarda olmak için önemlidir. Farklı sitelerin sizden söz etmesi; sitenize yapılacak link çıkışı sayesinde domain ve sayfa değeriniz, sıralamanızı etkiler.

Tanıtım yazısı satın alırken; bazı noktalara dikkat edilmesi, reklamınızın yapılması açısından oldukça önemlidir. Kullanıcıların sorularına ve ihtiyaçlarına karşı yaptıkları aramalara cevap alabilmeleri için; doğru anahtar kelimelerle oluşturulmuş, kaliteli tanıtım yazıları ile daha çok etkileşime girmeleri sağlanmalıdır.

httpstanitimyazisi 34

İçeriklerin Doğru ve Özgün Olması

Kaliteli tanıtım yazıları satın almak için, içeriklerin doğru ve özgün olması önemlidir. Birçok kişi kopyala yapıştır misali ya da birkaç yeri değiştirerek tanıtım yazıları yazma peşindedir.

Piyasada birçok tanıtım yazısı yazan kişi bulunuyor. Farklı fiyat uygulamalarıyla bu kişilerden, tanıtım yazısı almanız mümkündür. Ancak yazıları oluşturan kişilerin; konusunda deneyimli, araştırmacı, kelimeleri etkili şekilde kullanabilen kişilerin oluşturması gerekir.

  • Tanıtım yazılarında kullanılan ifadelerin hedef kitleye uygun dille yazılmış olması gerekir.
  • Dilbilgisi kurallarına uyulmalı; açık, net ve bilgilendirici tarzda olmalıdır.
  • Kullanılan anahtar kelimeler, hedef kitleyle bağlantılı olmalı ve doğru şekilde kullanılmalıdır.
  • Dikkat çekecek kelime ya da cümlelerin altı çizgili ya da kalın olarak işaretlenmesi, okuyucuyu etkiler ve aradığını daha kolay bulmasını sağlar.

Tanıtım yazıları; ürün ve hizmetleriniz, markanızın aynasıdır. Hizmetlerinizin doğru ve etkili şekilde tanıtılması, doğru hedef kitleye ulaşmasında önemli rol oynar. Bu yüzden güvenilirliğinden emin olunan, alexa değerleri yüksek sitelerden içeriklerin satın alınması gerekir.

httpstanitimyazisi 33

İndeks Sayıları Domain ve Sayfa Değerleri Yüksek Sitelerin Seçilmesi

Tanıtım yazısı alırken; siteniz ve sektörünüzle ilgili, marka bilinirliğini ön plana çıkaracak yazılar tercih edilmelidir. Her site için, ayrı tanıtım yazısı hazırlanır. Böylece çeşitlilik oluşur.

Benzer Yazımız  Trafiğinizi Arttırmak İçin Tanıtım Yazısı Almanın 5 Nedeni

Tanıtım yazısı alınacak sitelerin indeks sayıları, domain değeri ve sayfa değeri yüksek olması gerekir. Düşük değerlere sahip bir siteden alınacak tanıtım yazıları; kurallara uymayan, kalitesiz ve hedef kitlenize çok uygun olmayan yazılar olacaktır.

Teşvik Edici Kelimeler Kullanılan Yazılar Tercih Etmek

Tanıtım yazıları kısa tanıtım yazıları ya da uzun tanıtım yazıları olabilir. Ancak uzun tanıtım yazılarından kastımız, sayfalar dolusu, makale ya da blog yazısı değildir. Anahtar kelime yoğunluğu doğru şekilde kullanılmalı, anahtar kelime yoğunluğunun arama ortalaması da yüksek olmalıdır.

Uzun ya da kısa tanıtım yazısı ekle yaptığınızda, her iki durumda da süreklilik ilkesi ön plana çıkarılmış yazılar tercih edilmelidir. Bunun yanında tercih edilecek tanıtım yazılarında teşvik edici kelimelerin kullanılması da önem kazanır.

Kullanılan teşvik edici kelimeler; doğrudan okuyucuyu etkileşime sokacak güce sahiplerdir. Duygulara hitap etmek için kullanılır. Başlığınızda ve yazı içinde kullanacağınız teşvik edici kelimeler; yazıyı okuyacak kişinin aradığını bulduğuna, sorularına cevap olacak nitelikte olduğunu anlamasına yarar.

SEO Uyumlu Kaliteli Tanıtım Yazıları Almak

Tanıtım yazıları tercih ederken, SEO uyumlu kaliteli tanıtım yazılarından tercih edilmesi gerekir. Böylece marka bilinirliği ve güvenilirliği yanında; organik trafiğin oluşmasında, reklam giderlerinin azaltılmasına olanak sağlanır.

httpstanitimyazisi 32

Sayfa değeri ve domain değeri yanında trustrank değerlerinin yüksek olduğu siteleri tercih etmek de önemlidir. Özellikle SEO çalışmaları uygulanırken, kalitesiz ve kontrol edilmeden alınan tanıtım yazıları; ürün ve hizmetlerinizin, markanızın tanıtımında sizi değersiz kılmaya başlar.

SEO standartlarına uygun şekilde oluşturulmuş tanıtım yazıları; özgünlük testinden geçirilmeli ve en fazla % 7 oranında konumlandırılmış anahtar kelimelerin bulunduğu yazılar tercih edilmelidir.

Tanıtım yazısı paylaşımı yapılırken, bazı noktalara dikkat edilmesi de gerekir.

  • Linklerin hep aynı siteden alınmaması gerekir.
  • Anahtar kelimelerin; ihtiyaç ve beklentilere uygun şekilde sürekli güncellenmesi gerekir.
  • Domain ve sayfa değerlerinin incelendiği sitelerde tanıtım yazıları yayınlatılmalıdır.
  • Ana sayfa yanında alt sayfalar da kullanılmalıdır.
  • Açık URL linki verilmesine dikkat edilmelidir.
  • Kelime gruplandırmasıyla, kelimelerin çeşitlendirilmesi sağlanmalıdır.
Benzer Yazımız  Kaliteli Tanıtım Yazısının SEO’ya 6 Etkisi

Kısa tanıtım yazıları en fazla 400 kelime olur ve çok da etkili olmayabilir. Tanıtım yazıları; okuyucuya tam ve doğru bilgi vermeli, bilgilendirici olmalı, link çıkışları en fazla 3 tane yapılmalıdır. Tanıtım yazılarının asıl amacı; arama motorlarına uygun şekilde olması ve uyumlu şekilde çalışmasını sağlamaktır.

Gazete tanıtım yazısı; sektörünüz, hizmet ve ürünleriniz, marka bilinirliğiniz ve güvenilirliğinizi ön plana çıkaracak şekilde kaliteli olmalıdır. SEO kriterlerine uygun şekilde; ürün, hizmet ve markanıza uygun tanıtım yazısını, uygun fiyatlar ve özgünlük kalitesi güvencesiyle https://tanitimyazisi.org/ adresinden alabilirsiniz.

Gazetelerden Tanıtım Yazısı Almanın Ne Faydası olur ?

Gazetelerden Tanıtım Yazısı alırsanız Sitenizin bilinirliği Artacaktır. O yüzden Faydalıdır.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Benzer Yazımız  Sitenize Ne Sıklıkla Tanıtım Yazısı Almalısınız?
Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?