trende

Tanıtım Yazılarının SEO İçin Vazgeçilmez 6 Değerli Yönü

04.05.2021
240
Tanıtım Yazılarının SEO İçin Vazgeçilmez 6 Değerli Yönü

Tanıtım yazıları; uzun vadede daha fazla organik trafik oluşmasını sağlarken, reklam harcamalarının da azalmasına olanak tanır. Bunun yanında ürün ve hizmetlerinizin tanıtımında; marka bilinirliğinizin ön plana çıkarılması için SEO’ya uyumlu tanıtım yazıları tercih edilir.

Tanıtım yazıları hazırlanırken;

  • Tüm içerikler özgün olmalıdır.
  • Doğru hedef kitleye ulaşacak, doğru anahtar kelimeler seçilmelidir.
  • Tanıtım yazılarının kaliteli backlink alınabilecek sitelere yönelik formatlarda hazırlanması gerekir.
  • Okunması kolay, sıkmayan, teşvik edici olmalıdır.

Böylece marka bilinirliğiniz daha üst seviyelere çıkarken, web sitenizin trafiği de artmaya ve doğal olarak gelirlerinizde de artışa olanak tanıyacaktır.

1-Müşterilerinizi Eğitmenize Olanak Tanır

SEO’nun en iyi uygulamalarını kullanarak, web sitenizin her sayfasında fırsatlar yaratabilirsiniz. Ancak web sitenizin çoğunlukla SEO içeriği bulunan kısmı blog kısmıdır ve bu bölüm, değerli bilgiler içermelidir.

  • Firmanın hizmet ve ürünlerinin tanıtımı
  • Daha önceki çalışmaları
  • Başarı hikâyeleri
  • İş tecrübeleri

Bunların yanında tanıtım yazısı yayınlama; potansiyel müşterilere, yüksek kaliteli hizmetlerinizi anlatmanıza, hizmet ya da ürünlerinizin, potansiyel müşteri ya da mevcut müşterilere hangi konularda ne ölçüde yararlı olabileceğini göstermenize yarar.

httpstanitimyazisi 31

2-Kaliteli Tanıtım Yazısı SEO ile Birlikte Marka Güveni Oluşturur

SEO; öğretmenlerden öğrencilere, ev hanımlarından iş adamlarına hemen her sektör içinde yer alan insanlara, günün her saatinde arayanlara güvenilir ve uygulanabilecek sonuçlar verir. Bu yüzden arama motorları SEO faktörleri kullanır ve gereksinimlerini karşılanması için, kaliteli içerikleri ön plana çıkarır.

İnsanların Google ve sonrasında diğer arama motorlarına olan güveni sonsuzdur. Bu yüzden içeriklerinizle üst sıralarda olmak ve tanınmak, daha geniş kitleler açısından bilinmenize ve markanızın tanınmasına ve güvenilmesine olanak tanır.

3-SEO Uyumlu Tanıtım Yazıları Marka Bilincine Destek Olur

Marka bilinirliği ve güvenilirliği oluşturmak, sadece SEO ile ilişkili değildir. En önemli SEO avantajı ise içeriklerinizden sağlanır.

Benzer Yazımız  Trafiğinizi Arttırmak İçin Tanıtım Yazısı Almanın 5 Nedeni

Web sitenizde profesyonel şekilde gerçekleştireceğiniz tanıtım yazısı yayınla faaliyetiyle, marka bilinirliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. SEO müşteri tabanınızı yönetmenize yardımcı olurken, doğru hedef anahtar kelime sayesinde marka bilinirliğiniz ve marka güvenilirliği oluşmaya başlar.

4-SEO’ya Uyumlu Tanıtım Yazıları Sürekli Promosyon Etkisi Yaratır

Sadece yerel aramalarda değil, dünyanın dört bir yanında insanlar, ürün ve hizmet bilgisi araştırması yapar. Facebook reklamları ya da tıklanma tuzaklarına düşmeden sürekli promosyon tanıtım yazıları oluşturabilir, hedef anahtar kelimelerle hem potansiyel kitleye seslenmiş olur hem de mevcut hedef kitlenizi daha kolay etkilersiniz.

httpstanitimyazisi 30

5-SEO Uyumlu Tanıtım Yazıları Hedef Kitlenizin Hepsine Ulaşabilir

Pazar eğilimleri yanında mevcutta bulunan müşteri tabanı analiz edilse bile, ürün ve hizmetlerin kimin tarafından ilgi çektiğini bilmek, çoğu zaman zordur. Hedef kitleyle ilgili sosyal medya reklamları tahmini yapmak ve oluşturmak yerine; ürün ve hizmetlerinizle ilgilenecek herkese ulaşmak için SEO uyumlu tanıtım yazıları kullanılır.

Anahtar kelimeler; yaş, cinsiyet, köken ve daha fazlasını içerecek demografik bilgilerden oluşturarak, hedef kitlenize ve potansiyel kitleye ulaşmak daha kolaylaşır.

6-SEO’ya Uygun Tanıtım Yazısı, Uygun Fiyatlı Pazarlama Çözümü Sunar

Daha önceleri işletmeler; müşteri çekmek için farklı yöntemler kullanırdı. Mağazaya tabela asmak, televizyon reklamları vermek, gazetede ilan yayınlamak gibi yöntemler tercih edilirdi.

Arama trafiği çevrimiçi satın alma işlemlerinin daha yüksek oranda gerçekleştirilebilmesi için, SEO kampanyaları düzenleyen firmalar; e-ticarette %65’lik bir oranla pazarlamayı üst seviyede yapmaya başladı.

Arama motorlarında e-ticaret %33 organik aramaya ve %32 ücretli aramayla oluşturulur. Organik arama gerek seyahat sektöründe gerekse çok kanallı satıcılar için, çok önemli hale geldi.

Çoğu pazarlama stratejisinde SEO ve SEO’ya uyumlu tanıtım yazıları kullanan firmalar, en uygun maliyetli pazarlama stratejisini oluşturarak, daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı.

httpstanitimyazisi 29

Bunun yanında ücretli reklamlarla da daha da güçlendirilen pazarlama stratejisi, dijital pazarlama üzerine geliştireceğiniz yatırım gelirlerinde de artışlara olanak tanır. Bu durum toplam reklam maliyetlerinizin de düşmesini sağlar.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısı Almanız için 4 İpucu

Bunun yanında SEO çalışmaları içinde gerçekleştirilecek SEO’ya uyumlu tanıtım yazıları; web sitenizin otorite değerlerinin yükselmesini sağlarken, özgün ve kaliteli içerikler sayesinde kaliteli ve güvenilir backlink ağının kurulmasına da olanak tanır.

Tanıtım yazısı fiyatları, tanıtım yazısı alınacak sitenin durumuna göre değişkenlik gösterir. Alexa değerleri yüksek olan bir sitede fiyatlar değişkenlik gösterirken; profesyonel tanıtım yazılarına ulaşmak, en uygun fiyatlarda ve tanıtım yazısı paketlerinden yararlanmak için https://tanitimyazisi.org/ adresini tercih edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Neye Göre değişmektedir ?

Tanıtım Yazısı Fiyatları Tamamiyle Açık Pazardır Değeri Düşük olup Çok yüksek satan site sahipleri’de var Çok iyi olup Düşük Satanda var.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısını İyi Yapan 6 Özellik
Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?