trende

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır İşte 6 İpucu

26.04.2021
171
Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır İşte 6 İpucu

Ücret karşılığı web sitenizin reklamının yapılması, Google sıralamasında aşağıya düşmesinin önlenmesi mümkündür. Tanıtım yazıları, emlak sitesi tanıtım yazısı ile diğer sitelere yönelik farklı konulara sahip olmak durumundadır. Sitenin içeriklerini, ziyaretçiler tarafından aratılan konularla ilgili doğru bilgi barındıracak şekilde oluşturmak gerekiyor.

1-         Tanıtım Yazısı Öncesinde Rekabet Araştırılmalı

Tanıtım yazısı hazırlama sürecinde sadece bir konu üzerinde dönüp malyayla ilgili bir zorunluluk yoktur. Eğer direkt olarak site bünyesinde insanların kullanımına sunulan bir hizmet tanıtılacaksa, o hizmete yönelik farklı makaleler hazırlanabilir. Her biri farklı cümlelerden oluşmalı, aynı veya benzer anahtar kelimelere sahip olmalıdır.

  • Sadece sektöre yönelik tek kelime üzerinde çalışılması yerine, uzun kuyruklu kelimeler için tanıtım yazısı alınması öneriliyor.
  • Arama hacmi çok düşük olan kelimelerde birinci olmak, bütçeniz için uzun vadede büyük bir etki yaratmayacaktır.
  • Orta ve yüksek rekabet bulunan kelimelere yönelik çalışma yapmanız, çok daha büyük bir kitleye ulaşmanızı sağlar.

2-         Benzersiz Tanıtım Yazısı Yazmanın Yolları

Özgün bir yazı hazırlanmadığı sürece, web sitelerinde ne paylaşıldığının herhangi bir önemi yoktur. Kopya içerik paylaşmak yerine, hiçbir şey paylaşmamak daha iyidir. Özgün içeriklerin üretildiği ajanslarla iletişime geçerek, web sitenizi üst sıralara taşımaları için destek alabilirsiniz. Tanıtım yazısı hazırlayan, müşterilerine zaman içerisinde çok ciddi ziyaretçi getirisi sağlayan kurumlar bulunuyor.

Tanitimyazisi ücretleri için direkt olarak resmi firmanın telefon numaraları veya e- mail adresi üzerinden bilgi alınabiliyor. Konu ve anahtar kelimeler seçildikten sonra, bu anahtar kelimelerin makale içerisinde bulundurulması ve konuya uygun araştırma yapılması gereklidir. İnternette yapılmış olan araştırma sonuçlarına göre, özgün cümlelerle hiçbir cümlenin veya kelime öbeğinin kopyalanmadığı bir içerik hazırlanması şarttır.

3-         Kopya Tanıtım Yazısıyla Hit Artar Mı?

Tanıtım yazısı 100 kelime başına fiyat belirlenen bir yazı türü olduğu için, SEO uyumlu içeriklerde kaç kelimelik sipariş verileceği önemlidir. Bütçenize, kaç siteden backlink çıkılmasını istediğinize, ne kadar süreli bir SEO çalışması yapılmasını talep ettiğinize bağlı olarak ücretler farklılık gösterecektir. Kopya yazıların direkt olarak sizin sitenize referans verilecek şekilde yayınlanmasının herhangi bir olumlu SEO etkisi bulunmaz.

tanıtım yazısı nasıl yazılır i̇şte 6 i̇pucu

4-         Tanıtım Yazısı Ücreti Ne Kadar?

Tanıtımla ilgili merak edilen sorulara dair net bir yanıt alabilmek için direkt olarak ajansların telefon numaralarını kullanmanız gerekiyor. Tanıtım yazıları sadece tek bir konu üzerinde yoğunlaşması gereken yazılar olmadığı için, aynı dönemde farklı anahtar kelimeler de kullanılabilir. Tanıtım yazısı satın alabilmek için web sitenizin domainini belirtmeli ve hangi türde içerikler istediğinizi belirtmelisiniz.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarında Görsel Kullanmanın 4 Önemli Katkısı

İçeriklerin hangi kategoriye yönelik hazırlanmasını istiyorsanız, buna uygun bir şekilde hazır makale veya isteğe göre yazılacak makaleleri sipariş edebilirsiniz. Ücretli makale siparişi resmi kurumlar veya bireysel makale yazarları aracılığıyla verilebilir. Uzun vadeli bir tanıtım yazısı paketi kullanılması, ilk sıraya çıktıktan sonra da bu konumda kalmanızı sağlayacaktır.

  • Anahtar kelimenin ne olduğu, ne kadar süre çalışılması gerektiğini etkilediği için, tanıtım yazısı paketinde hedefe göre ücret de değişecektir.

5-         Tanıtım Yazısı Kaç Kelime Olmalıdır?

Tanıtım yazılarının genellikle 300 ila 2000 kelime aralığında olduğu görülüyor. Anahtar kelime kullanımlarının yanı sıra, birbiriyle uyumlu ve SEO için sitenizle eşleşecek şekilde doğru kelime tercihinde bulunulması gereklidir. Bu sayede tanıtımla ilgili her bir faaliyetin düzenli bir şekilde sürdürülmesi, site bünyesindeki yayınlara dair net bir bilgi edinilmesi mümkün olacaktır.

6-         Hazır Tanıtım Yazısı Olan Ajanslar

Emlak tanıtım yazısı hazırlanması amacıyla telefon numaraları üzerinden iletişime geçebileceğiniz Tanitimyazisi.org sitesinde özel paketler bulunuyor. Bu paketlerle ilgili başvurularınızı veya fiyat sorgulama işlemlerinizi 0533 502 23 09 veya 0 212 461 75 87 telefon numaralarıyla yapabilirsiniz.

Web sitenizin üst sıralara taşınabilmesi için onlarca haber sitesi üzerinden dijital reklam yapılabiliyor. Bu reklamların sayısını ve kaç kelimelik içeriklerden oluşacağını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Firmanın sizin taleplerinizin dışına çıkması veya adı geçen sitelerden daha düşük alexa sıralamasına sahip bir sitede yayın yapması mümkün değildir. Hazır makaleler sayesinde tanıtım içeriklerinin paylaşılması ve sitenize atıfta bulunulacak şekilde link çıkılması da mümkün oluyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?