trende

Sitenize Ne Sıklıkla Tanıtım Yazısı Almalısınız?

09.11.2021
256
Sitenize Ne Sıklıkla Tanıtım Yazısı Almalısınız?

Tanıtım yazıları ve backlink kavramları, web sitenizin öne çıkmasını sağlayacak ve sizlere popülerlik kazandıracak stratejik yöntemler arasında yer almaktadır.

Markanızı ya da kişisel web sitenizi duyurmak, tanıtmak ve hedef kitlenin ilgisini çekebilmek için arama motorlarında mutlaka üst sıralarda yer almalı yani ön planda olmalısınız. Bu yüzden tanıtım yazılarınızı, sizlere bu avantajları sağlayacak şekilde hazırlamalısınız. Bu konuda da devreye, hemen hemen herkesin duyduğu SEO uyumlu tanıtım yazıları ve stratejileri devreye girmektedir.

httpstanitimyazisi 22

SEO uyumlu tanıtım yazıları, bu kuralları barındırmayan yazılara oranla Google’ın arama sonuçlarında kişileri ön plana çıkarır. Çünkü bu yazılar içerisinde Google’ın sevdiği ve dolayısıyla da kabul ettiği kurallar bulunur. İşte tüm bu kuralların bütünü sizleri ön plana çıkarmak adına avantaj sağlar. Bunlara aynı zamanda pazarlama stratejileri de diyebilirsiniz.

Tanıtım yazılarının, kişilerin ya da markaların reklamını yapmak amacı barındırdığını biliyoruz. Bu sebeple, tanıtım yazılarınızın yayınlandığı sitelerin iyi seçilmesi gerekmektedir. Eğer daha büyük kitlelere ulaşmak istiyorsanız bu ne yazık ki ilk andan sağlanmaz. Bu noktada devreye tanıtım yazısı ne zaman alınmalı sorusu girer. Bunun için sizlere birkaç ipucu verelim:

  1. Tanıtım yazısı almadan ya da bu yazıları kendi sitenizde yayınlamadan önce ilk olarak kendi web sitenizin görümünden emin olun. Yani siteniz nasıl görünüyor, istediğiniz hedef kitlenin ilgisini çekecek görünümde mi, sitenize gelenler burada ihtiyacı olan içeriklere ulaşabilecek mi gibi sorulara objektif bir yanıt verdikten sonra tanıtım yazılarınıza odaklanabilirsiniz.
  2. Bir diğer dikkat etmeniz gereken durum içerik sayınız olacaktır. Eğer hedef kitleniz için yeterli sayıda bilgi akışı sağlayamıyorsanız o zaman sitenize gelen insanların ilgisini kaybederseniz, bu bağlamda tanıtım yazılarının hiçbir avantajı kalmaz. O yüzden tanıtım yazısı almadan önce mutlaka site içeriğinizin doyurucu olduğundan emin olun. Bu konularda tecrübeniz mevcut değilse o zaman tanıtım yazıları hakkında daha detaylı bilgiler elde edebilmek ve hizmet almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
  3. Bir de tanıtım yazısı ya da link alacağınız sitelerin özelliklerini araştırın. Eğer popülaritenizin artmasını istiyorsanız o zaman, link alacağınız sitelerin güncel ve ziyaretçi sayısı yüksek olan internet siteleri olduğundan emin olun. Bu da sizin tercih edilebilirliğiniz artıracak en önemli etkenlerden biridir.
  4. Ayrıca sürekli tanıtım yazısı almak sürekli link almak gibi durumlar çoğu zaman sakıncalıdır. Çünkü özellikle link alma gibi durumlarda kurallara uygun stratejiler gerçekleştirilmediği ve yanlış adımlar atıldığı sürece bu durum, sıralamalarda ön plana çıkmanıza yardımcı olmaz. Hatta geri planda kalmanıza dahi neden olabilir. O yüzden çok sık ve kısa süreli zaman dilimleri içerisinde tanıtım yazıları ve link alma gibi yollara başvurmanıza gerek yok. Ne sıklıkla yazı alacağınızı uzmanlarımız sitenizi inceledikten sonra değerlendirecektir.
httpstanitimyazisi 21

Tanıtım Yazıları Hakkında Bilgiler

Tanıtım yazılarını bir ürünün ambalajı şeklinde düşünebiliriz. Eğer bu ambalaj özensiz, sıradan ya da kalitesiz görünüyorsa o zaman içeriği ne kadar hoş olursa olsun ilginizi çekmez ve merak etmezsiniz. Tanıtım yazılarında da hemen hemen aynı durum söz konusudur. Eğer kaliteli ve ilgi çekici bir tanıtım yazısı hazırlanmamış ve bunlar gereken stratejiler ile bezenmemiş ise o zaman web sitenizin içeriği ne kadar kaliteli olursa olsun arka planda kalabilirsiniz.

Benzer Yazımız  Kaliteli Tanıtım Yazısının SEO’ya 6 Etkisi

Bu yüzden tanıtım yazılarının alanında uzman kişiler tarafından hazırlanması aslında son derece elzem yani gerekli bir durumdur. Bu konuda firmamızın verdiği hizmetler sayesinde sizler de markanızı ya da web sitenizi kolaylıkla arama motorlarında üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Peki, tanıtım yazısı kaç kelime olmalı? Tanıtım yazıları adı üzerinde şirketleri ya da sizleri tanıtan yazılar olduğu için hem ilgi çekici hem de okuyucuyu sıkmayacak nitelikte olmalıdır. Çok uzun, ucu bucağı görünmeyen yazılar okuyucuyu sıkar o yüzden bundan kaçınmak gerekmektedir.

Çok kısa yazılar da, kendinizi tam olarak ifade edemeyeceğiniz için akıllarda soru işaretleri kalmasına neden olacaktır. O yüzden orta kararda yani 400-600 kelime arasındaki metinler, tanıtım yazısı metinleri için idealdir.

Son olarak tanıtım yazısının faydaları ve bunların web sitenize olan etkilerinden bahsedecek olursak;

httpstanitimyazisi 20
  • Tanıtım yazıları sizlerin, markanızın ya da web sitenizin tanınmasını sağlar.
  • İyi hazırlanmış tanıtım yazıları sayesinde sitenizin trafiğini artırabilirsiniz.
  • Yine iyi hazırlanmış tanıtım yazıları sayesinde arama motorlarında ön plana çıkabilir ve daha fazla ziyaretçi kazanabilirsiniz.
  • Başarılı tanıtım yazıları sayesinde, vizyonunuzu ve misyonunuzu daha akıcı anlatabilir ve böylece hedef kitle tarafından anlaşılmayı garantileyebilirsiniz.
  • Başarılı tanıtım yazıları sayesinde dijital pazar içerisinde kendinize sağlam bir yer edinebilir ve markanıza, ürünlerinize ya da içeriklerinize olan talepleri artırabilirsiniz.
  • Kısacası başarılı tanıtım yazıları sayesinde sizler de başarılı olma yolunda ön plana çıkmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha nice yarar sayesinde geniş kitlelere adınızı duyurmak ve talepleri artırmak gibi konularda kaliteli hizmetler veren firmamız Tanıtım.org sayesinde sizler de ön plana çıkabilir ve bu sektör içerisinde kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için bizlere ulaşın.

Ne Sıklıkla Tanıtım Yazısı Almalıyız ?

Hafta 1 2 idealdir Daha Fazla tanıtım yazısı alırsanız da sitenizin değerlerine göre değişmektedir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısını İyi Yapan 6 Özellik
Tanıtım Yazısı Yayınlatirken Görsel Kullanmalımıyız ?

Tanıtım Yazınızda Mutlaka Orjinel Görsel Kullanınız Anahtar kelime geçirsin URL sinde bu Önemlidir.

Tanıtım Yazısı için Doğru Anahtar kelimeyi Seçiniz

Tanıtım Yazısı Yayınlatırken Doğru Anahtar Kelimeyi Seçmeniz sizi 1 – 0 Önde Başlatacaktır.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Neye Göre değişmektedir ?

Tanıtım Yazısı Fiyatları Tamamiyle Açık Pazardır Değeri Düşük olup Çok yüksek satan site sahipleri’de var Çok iyi olup Düşük Satanda var.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarının 5 Önemli Etkisi
Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?