trende

Tanıtım Yazılarının 5 Önemli Etkisi

23.04.2021
108
Tanıtım Yazılarının 5 Önemli Etkisi

Web siteniz ya da bloğunuzda içeriklerin daha büyük amaca hizmet etmesi için sadece içerik yazılması yetmiyor. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve insanların ilgisini çekmek istiyorsanız içerik oluşturma ve pazarlama zorunludur.

Tanıtım yazısı nedir; karar verme içeriği olarak da adlandırılan tanıtım yazıları; hedef kitlenizi müşteriye dönüştürmek, potansiyel müşterileri satışa yönlendirmek için kullanılır.

SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazıları Etkilidir

SEO ile ilgilenen hemen herkesin başvurduğu yollardan bir tanesi olan tanıtıcı yazılar, doğal backlink yapısını ve organik SEO’yu da beraberinde getiriyor. SEO ile ilgilenenler, tanıtım yazılarıyla backlink elde etmeye çalışır.

Arama motorlarında üst sıralarda olmak, hedef kitleye daha kolay ulaşmak, potansiyel müşterileri çekmek, SEO çalışmaları sırasında tercih edilecek tanıtım yazılarıyla çok daha kolaylaşır.

httpstanitimyazisi 28

Tanıtım Yazıları ile Bilgilendirici Yazılar Aynı Amaç için Kullanılabilir

Bilgilendirici ve tanıtıcı içerik hazırlamak; hedef kitlenize yararlı bilgileri paylaşmanızı sağlar. İnsanlar ne kadar çok bilgilenirse, ürün ve hizmetlerinizle daha çok ilgilenmeye başlar.

Hedef kitlenizin ve potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekmek için yazılan bilgilendirici yazı; ürün ya da hizmetlerin, kendilerine nasıl benzersiz bir fayda sağladığını göstermek üzerine yazılır.

Tanıtım yazıları ve bilgilendirici yazıların amacı; sektörünüzle ilgili kişilerin sordukları sorulara yanıt bulmaları ve yaşadıkları sorunlara çözüm bulmayı kolaylaştırmaktır. Bilgilendirici yazılar ve tanıtım yazıları; hedef kitlenizi eğitirken, uzmanlığınızı da göstermenize yarar.

Bilgilendirici yazı kullanırken;

  • Satış amaçlı yazılar yazılmaz.
  • İyi düşünülen, iyi araştırılan makaleler aracılığıyla bilgi ve otorite gösterilir.
  • İkna edici taktikler kullanılmaz.
  • Açıklayıcı ama ders verici tarz tercih edilmez.

Buradaki önemli nokta; tanıtım yazılarıyla, bilgilendirici yazıların, ne zaman paylaşılacağıdır. Her iki tür de içerik dünyasının unsurlarıdır. İnsanların sorusu olduğunda ya da bir sorunla karşılaştıklarında, güvenilir kaynak olarak liderliğinizi göstermeniz ve sonrasında, ürün ya da hizmetleriniz aracılığıyla yanıtlar ve çözümler bulabileceğinizi göstermenizdir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarında Linkleme; İşte 5 Önemli İpucu

Uzun vadede yapılan hedefler; insanların sizi kendi uzmanlığınızda lider ya da otorite olarak görmesini sağlarken; takipçileriniz, promosyon içerik şeklinde okuyacakları tanıtım ve bilgilendirici yazılarla, satın almaya daha istekli olur ve size daha çok güvenir.

httpstanitimyazisi 27

Google ve Diğer Arama Motorlarında Bulunabilme

Google ve diğer arama motorlarında bulunabilme; ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize ve dolayısıyla potansiyel müşterilerinize ulaşmada önemlidir. Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapmak, doğru anahtar kelimeler kullanarak, hedef kitlenizin haberdar olmasını sağlamak için, tanıtım yazıları kullanılır.

Tanıtım yazısıyla reklam yapma olanağı sağlayarak, sektörünüzü tanıtabilir, faaliyetlerinizi, ürün ve hizmetlerinizi göz önünde tutarak, insanların haberdar olmasını sağlarsınız. Firmanızın tanıtımını yapmanın, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanın en kolay yollarından biri olan tanıtım yazıları, sadece hedef kitlenizi değil, potansiyel kitleyi de kendine çekecektir.

Domain ve Sayfa Otoritesi Değerleriniz Yükselir

Domain otoritesi ve sayfa otoritesi; sitenizin tamamıyla seviyesinin yükselmesini sağlayan, en önemli değerlerden bir tanesidir. Bir web sitesinde; arama motorlarında ve sizinle reklam konusunda iş yapmak isteyen ortaklarınızın gözünde daha fazla değer kazanırsınız.

Tanıtım yazısı ne demek konusunda yeterince fikir sahibi olmak isteyen kişiler; ürün ve hizmetlerini tanıtırken, tanıtım yazılarının ne kadar önemli olduğunun da farkına varır.

Domain ve sayfa otoritesi değerlerinin yükselmesi yanında Google ve diğer arama motorlarında site indeks hızınız artmaya başlar. İndeks hızının artması, sıralamalara daha kolay ve çabuk girdiğiniz de göstergesi olacaktır.

Bunun yanında sitenizde alexa değerleri, pagerank ve trustrank gibi değerler de yükselişe geçmeye başlar. Profesyonel platformlardan alınacak geri bildirimler sayesinde sitenizin güvenilirliği de üst seviyelere çıkacaktır.

httpstanitimyazisi 26

Doğru Anahtar Kelimelerle Daha Çabuk Bulunabilme

Doğru anahtar kelimeler site hitinizi artırmanın yanı sıra, site trafiğini de daha üst seviyelere çıkarmanıza olanak tanıyan tanıtım yazısı; sürekli gelen ziyaretçilerin, potansiyel satın alan kişilere dönüşmesini sağlar. Bu sayede site geliriniz artışa geçer.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısını İyi Yapan 6 Özellik

Profesyonel şekilde gerçekleştirilen bir tanıtım yazısı sayesinde, hedeflenen anahtar kelimelerde çok daha kolay bulunmaya başlar ve SEO çalışmalarıyla birlikte, Google ve diğer arama motorlarında, üst sıralara çıkma yolunuz açılır.

Dijital platformlarda kendi sektörünüzde lider olmak, rakiplerinizin bir adım önüne geçebilmek için doğru tanıtım yazılarından yararlanmanız gerekir. Ürün, hizmet ve markanızın tanıtımı yapmak, bu tanıtımı yaparken, markanızın gerçek değerini ortaya çıkarmak için; profesyonelliği ile kendini kanıtlamış, alanında uzman değerli yazarlarıyla tanıtım içerikleri alabileceğiniz https://tanitimyazisi.org/ adresinden uzman yazarlarımıza ulaşarak, sizin için özel hazırlanacak profesyonelce hazırlanan tanıtım yazılarından yararlanabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı için Doğru Anahtar kelimeyi Seçiniz

Tanıtım Yazısı Yayınlatırken Doğru Anahtar Kelimeyi Seçmeniz sizi 1 – 0 Önde Başlatacaktır.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Neye Göre değişmektedir ?

Tanıtım Yazısı Fiyatları Tamamiyle Açık Pazardır Değeri Düşük olup Çok yüksek satan site sahipleri’de var Çok iyi olup Düşük Satanda var.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Benzer Yazımız  Kaliteli Tanıtım Yazısının SEO’ya 6 Etkisi
Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?