trende

Kaliteli Tanıtım Yazısının SEO’ya 6 Etkisi

08.08.2021
306
Kaliteli Tanıtım Yazısının SEO’ya 6 Etkisi

Yüksek kaliteye sahip, tutarlı, ilgi çeken, hedef kitlenin karar verme sürecini etkileyen tekniklerden yararlanarak tanıtım yazısı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Marka bilinirliğinizi ön plana çıkarmak, ürün ve hizmetlerinizi daha iyi tanıtmak için, tutarlı mesajlar vermek gerekir.

Tutarlı içerik, güvenilirliğinizi gösterirken, itibarınızın da güçlenmesine, marka bilinirliğinizin üst seviyelere çıkmasına olanak tanır. Peki tanıtım yazısı nasıl olmalı? Hangi konulara ağırlık verilmeli? Anahtar kelimeler nasıl seçilmeli konuları, oluşturulacak tanıtım yazılarıyla, SEO’nuzu da etkileyecektir.

Kaliteli Tanıtım Yazısı ile SEO, Web Sitenizi Üst Sıralara Yönlendirir

Kaliteli içerik; ne kadar başarılı olduğunuzla paraleldir. Bu yüzden oluşturulacak kaliteli tanıtım yazıları; trafiğinizi, Google ve diğer arama motorlarındaki sıralamanızı, hedef kitlenizle etkileşiminizi ve satın almaya yönelik geri dönüşümleri artırmak içindir.

Kaliteli bir tanıtım yazısı;

  • Görsel çekiciliğe sahiptir.
  • Okunabilirliği vardır.
  • Uzmanlığınızı, otoritenizi ve güvenilirliğinizi gösterir.

Bunların yanında kaliteli içerik verilerle tanımlanarak, hedef kitlenin yönlendirilmesi sağlar. Aynı zamanda içerik pazarlama hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırır.

httpstanitimyazisi 19

Kaliteli Tanıtım Yazısı Organik Web Trafiğini Yönlendirir

SEO çalışmaları, organik arama hızının artırılması için yapılır. Google ve diğer arama motorlarında ilk sayfada organik arama sonuçlarında olmak; sıralamanız için önemli olurken, hedef kitlenizin yeni ve faydalı içeriklere ulaşmasına da olanak tanır.

SEO’ya uyumlu tanıtım yazıları sayesinde içeriklerinizi yapılandırarak, en fazla tıklanma oranına sahip olabilir ve sitenize yönlenecek trafiğin daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz.

Yüksek Kaliteli SEO’ya Uygun Tanıtım Yazıları Müşterilerinizin Sadakatini Sağlar

SEO’ya önem vererek sıralamanızı üst seviyelere çıkarmak; insanların arama yaptıklarında doğru anahtar kelimeleri kullanmalarını sağlar. Değeri yüksek içerikler oluşturmak, doğru anahtar kelimelerle oluşturulacak içerikler ve tanıtım yazıları, sizi arama motorlarında üst sıralara çıkarır.

SEO odaklı içerik, hedef kitlenizi uzun süre sayfada kalmaya teşvik ederken; güvenilirliğinizin de bir kanıtı olarak, size güven duyulmasını sağlar. Bunun için kaliteli içerikler ve hedef kitleyi teşvik edici doğru anahtar kelimelerle tanıtım yazıları oluşturmak gerekir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır İşte 6 İpucu

Kaliteli Tanıtım Yazıları Yüksek Dönüşüm Oranları Oluşturur

SEO çalışması yapmak, her zaman için daha yüksek dönüşüm oranlarına olanak tanır. İnsanların çoğu web sitenize rastladıklarında, etkili ve teşvik edici unsurlar bulunmadığında, unutmaya daha eğilimlidir. Kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak, istediklerini aramaya yardımcı olmak için arama motorlarını kullandıklarında; üst sıralarda olmanız, ziyaretlerin sürekli olmasını sağlayacaktır.

httpstanitimyazisi 18

Bu dönüşümün sağlanabilmesi için yüksek dönüşüm oranlı tanıtım yazıları kullanılması gerekir. Bunun anlamı ise SEO ve kaliteli tanıtım yazılarıyla oluşturulan potansiyel müşterilerin ortalama dönüş oranlarının % 14.6 oranında olmasıdır.

SEO ve Kaliteli Tanıtım Yazısı Uzun Vadeli Strateji Oluşturmanıza Olanak Tanır

SEO; uzun vadede Google ve diğer arama motorlarının üst sıralarında yer almayı sağlayan, mevcut konumunuzu koruyacak çalışmalardır. Sıralamalarda ve organik trafikte anlık faydalar görmeseniz de yapılan uzun vadede SEO’ya yapılan yatırım, her yıl artarak, pazarlama stratejilerinizin yararlı olmasını sağlar.

Web sitelerinin organik sıralamalarda üst sıralara çıkması zaman alsa da SEO ile gerçekleştirilecek kaliteli tanıtım yazısı, pazarlama stratejinizin daha kaliteli ve uzun vadede etkili olmasını sağlayacaktır.

Aynı zamanda ölçümleme ve analitik veriler sağlayarak; hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, pazarlama stratejinizi bu analitik ve ölçülebilir verilere göre geliştirebilirsiniz.

SEO’ya Uygun Kaliteli Tanıtım Yazıları Marka Bilincini Ön Plana Çıkarır

Marka bilinirliğinin ve güvenilirliğinin oluşturulması; SEO çalışmalarıyla beraber, kaliteli tanıtım yazıları kullanmaktan geçer. Ürün ve hizmetleriniz, marka bilinirliğinizin oluşturulmasında SEO kadar önemli olan kaliteli tanıtım yazıları; hedef kitlenizin markanızla ne kadar alakalı olduğunu gösterir.

Markanızı anlatacak blog içeriklerinin yanında tanıtım yazısı yayınlayan siteler vasıtasıyla alacağınız kaliteli tanıtım yazıları; marka bilincinizi oluşturmaya yararken, hedef kitlenizin ve dolayısıyla potansiyel hedef kitlenin etkileşimini kolaylaştırır.

httpstanitimyazisi 17

Tanıtım yazısı satın alacağınız siteler;

  • Özgünlüğe ve bilgilendirici yazılara önem veren yazılar hazırlamalıdır.
  • Tanıtım yazılarında, en fazla %7 oranında backlink yoğunluğuna dikkat etmelidir.
  • Tanıtım yazıları sadece backlink elde etmek için değil, hit kazanmaya yönelik de olmalıdır.
  • Kalitenin yanında hedef kitleye odaklı tanıtım yazıları tercih edilmelidir.
  • Tanıtım yazıları hedef kitleye uygun şekilde yazılırken; okuyucunun keyif alması sağlanmalıdır.
Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarının SEO İçin Vazgeçilmez 6 Değerli Yönü

Kaliteli tanıtım yazıları, SEO çalışmalarıyla birleştiğinde birçok yönden avantaj sağlar. Bu avantajı; doğru ve profesyonel hizmet veren, kaliteli tanıtım yazılarıyla, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren https://tanitimyazisi.org/ adresinden sağlayabilirsiniz.

Tanıtım Yazısının SEO Katkısı Nedir ?

Tanıtım Yazısı Alarak Kelimelerinizde Yükselme Sağlayacaksınız , Sitenizin Trafiği Artacaktır O yüzden Doğrudan Seo Katkısı vardır

Ne Sıklıkla Tanıtım Yazısı Almalıyız ?

Hafta 1 2 idealdir Daha Fazla tanıtım yazısı alırsanız da sitenizin değerlerine göre değişmektedir.

Tanıtım Yazısı Yayınlatirken Görsel Kullanmalımıyız ?

Tanıtım Yazınızda Mutlaka Orjinel Görsel Kullanınız Anahtar kelime geçirsin URL sinde bu Önemlidir.

Tanıtım Yazısı için Doğru Anahtar kelimeyi Seçiniz

Tanıtım Yazısı Yayınlatırken Doğru Anahtar Kelimeyi Seçmeniz sizi 1 – 0 Önde Başlatacaktır.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Neye Göre değişmektedir ?

Tanıtım Yazısı Fiyatları Tamamiyle Açık Pazardır Değeri Düşük olup Çok yüksek satan site sahipleri’de var Çok iyi olup Düşük Satanda var.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısıyla Kelimeniz Üst Sıralara Nasıl Çıkar?
Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?