trende

Tanıtım Yazısını İyi Yapan 6 Özellik

27.04.2021
215
Tanıtım Yazısını İyi Yapan 6 Özellik

Tanıtım yazıları, kullanılacak olan anahtar kelimeler ve rakipler için yapılan analizlere göre şekillenmelidir. Rakiplerin analiz edilmediği bir durumda başarılı şekilde SEO çalışmasının yapılması mümkün olmayacaktır. Kadın sitesi tanıtım yazısı için özellikle kadınlar tarafından en çok arama yapılan konulara değinilmesi gerekiyor. Tanıtım yazılarında SEO’ya uygun anahtar kelimeler kullanılmalı ve hem görseller hem de kaliteli sitelerle desteklenmelidir.

1-         Nişe Uygun Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar kelime seçerken özellikle de kendi sektöründe, yayın yapılmasını istediğiniz alana uymanız son derece önemlidir. Ekonomik SEO paketleri ile ilgili olarak iletişime geçebileceğiniz kurumların uzun yıllardır sektörde faaliyetlerini sürdürüyor olması gerekiyor.

Sadece tek seferlik değil, uzun süredir ilgi gösterilen birçok anahtar kelimeye dair çalışma yürütülmesi mümkündür. Futbol, topuklu ayakkabı, etek, pantolon, gözlük veya telefonlar gibi birbirinden farklı pek çok konuya yönelik tanıtım yazısı hazırlanabilir. Her bir konu, kendi içerisinde özel tanıtım yazılarının kullanılmasını gerektiriyor.

  • Aylık arama hacmi 100 olan kelime yerine, 10 bin veya 50 bin olan kelimeler üzerinde çalışmanız öneriliyor.
  • Reklam ajansıyla yapacağınız anlaşmaya göre anahtar kelimelerini onların belirlemesini isteyebilir veya kendiniz seçebilirsiniz.

2-         Özgün İçerik Kullanımı

İçeriklerin farklı sitelerde kullanılmamış olması, yeni ve özgün olması son derece önemlidir. Farklı sitelerde yayınlanmış olan yazıların sadece birkaç kelime veya cümle değiştirilerek, backlink için tekrar kullanımına izin verilmez. Bu tarz bir girişim Google algoritması tarafından olumsuz yanıt alacak ve sitenizin alexa puanının yükselmesini sağlamayacaktır.

Tanıtım yazısı satın alırken hazır makale alma yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde hiçbir şekilde beklemeniz gerekmeden, direkt olarak içeriklerin tümünün özgün ve daha önce hiçbir siteye girilmemiş olmasını sağlayabilirsiniz. Özgün tanıtım yazısı satışı yapan, müşterileri için çok kısa süre içerisinde bu yazıları hazırlayan tanitimyazisi.org sitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazımız  Kaliteli Tanıtım Yazısının SEO’ya 6 Etkisi

3-         Düzenli Tanıtım Yazısı Yayınlamanın Etkisi

Sitelerdeki kullanıcı sayısı sadece bir kez o siteye girip bir daha o siteyi hatırlamayacak kitleden oluşuyor olabilir. Moda siteleri tanıtım SEO çalışmalarında sadece birkaç makale paylaşılarak ilk sayfaya gelmiyor. Rakiplerinin bu alandaki çalışmaları ve alexa sıralamaları incelenerek, çıkılacak olan backlinkler için hangi referansların yeteceği hesaplanabiliyor. Buna uygun şekilde düzenli bir şekilde birkaç aylık SEO çalışmasıyla, ilk sayfaya hatta ilk sıraya gelmek mümkün oluyor.

tanıtım yazısını i̇yi yapan 6 özellik
Tanıtım Yazısını İyi Yapan 6 Özellik

4-         Konuya Uygun Anahtar Kelime Tercihi

Ulaşılacak olan kitlenin büyüklüğüne ve yapılan aramaların yoğunluğuna bağlı olarak, anahtar kelimeler için rekabet de artacaktır. Niş sitelerin anahtar kelimelerinde birinci sıraya çıkma süreleri çok daha kısadır. Örnek olarak “Otomobil” anahtar kelimesinde birinci sıraya çıkmak, yeni açılmış bir site için son derece zordur.

Yıllardır otomobil kelimesi üzerine çalışan, müşteri portföyü oluşturan ve marka haline gelen siteler bulunuyor. Bunların sadece 3, 5 ay içerisinde geride bırakılması ve ilk sıraya yükselmenin gerçekleşmesi mümkün değildir. Maliyet ve getiri hesabı yapmanız, sitenizin yapısına ve içerik türlerine uygun şekilde anahtar kelime belirlemeniz ve bunlara tanıtım yazısı hazırlatmanız gerekiyor.

5-         Google News Kayıtlı Sitede Paylaşılması

Tanıtım yazısı Google News kaydı olan siteler aracılığıyla yayınlandığı takdirde, alexa puanı yüksek sayfalarda referansla hitiniz artacaktır. Sadece bu yazıların paylaşıldığı sitelerden gelecek olan ziyaretçiler için değil, zaman içerisinde belirli anahtar kelimelerde sıralamanız da yükselecektir.

  • Google news kaydı, üzerinde çalışılan anahtar kelimeler için çok az sayıda içerikle, uzun vadeli yükselme imkanı tanıyacaktır.
  • Tanıtım yazısı metnini ve anahtar kelimeleri kendiniz hazırlayabilirsiniz. Reklamın yayınlanması için aracı olan ajanstan bu konuyla ilgili yardım da alabilirsiniz.

6-         Yayınlanan Siteyle Uyumlu İçerik

Moda veya kadın tanıtım yazısı yazılacak olması halinde, buna uygun içeriklere ev sahipliği yapılan siteler tercih edilmelidir. Böylelikle direkt olarak Tanitimyazisi.org aracılığıyla, kısa süre içerisinde niş konuya dair hedef kitleye erişilebilir.

Benzer Yazımız  Kaliteli Backlink ile Sitenizi Değerli Kılacağınız 6 Faktör!

0533 502 23 09 veya 0 212 461 75 87 telefon numaralarının kullanılacak olması halinde, aynı gün içerisinde içerik fiyatları öğrenilebilir. Sitenizin domainini belirtebilir ve hangi konular üzerinde SEO çalışması yapılması gerektiğinin bilgisine ulaşabilirsiniz. Teknoloji blog sitesinde kadın modasıyla ilgili trendlerden bahsedilen bir yazı yerine, bu içeriğe uygun haber siteleri kullanılmalıdır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?