trende

Tanıtım Yazısı Ne Kadar Sürede İşe Yarar?

23.04.2021
84
Tanıtım Yazısı Ne Kadar Sürede İşe Yarar?

Tanıtım yazılarının bir firmayı ya da web sitesini tanıtarak, amaçlarını, hedeflerini belirttiğini yani bir nevi reklamını yaptığını söyleyebiliriz. Dijital pazarlama ve sanal dünyada en sık başvurulan taktiklerden birisi olan tanıtım yazıları, eğer doğru stratejiler kullanılıyorsa, kişileri başarıya ulaştırmak açısından son derece avantajlıdırlar.

Dijital dünyadaki pazar içerisinde ön plana çıkmak ve başarıya ulaşmak için her şirketin kendi stratejisini geliştirmesi şart. Bu stratejiler her ne kadar genele yayılmış taktiklerden oluşuyor gibi görünse de, derine inildiğinde aslında öznel taktiklerden oluştuğu ve özgün olduğu söylenebilir

Aksi takdirde bilgi kirliliği oluşturan ve sürekli aynı içeriklerin yer aldığı, taklitten öteye gidemeyen web siteleri oluşur ki internet alemini şöyle bir araştırdığımızda bu tür çalıntı içeriklerin yer aldığı özgün olmayan web siteleri ile fazlasıyla karşılaşmaktayız.

httpstanitimyazisi 10

İşte bunun önüne geçmek amacıyla hem ürettiğimiz içeriklerin hem de kurumsal kimliğimizi tanıtacak ve bize prestij kazandıracak tanıtım yazılarımızın son derece özgün olması gerekmektedir. Aksi takdirde, hedef kitlenin ilgisi ve güveninden mahrum kalabilir, web sitemize olan talebin düşmesine neden olabiliriz. Eğer bu konular hakkında yeterli bilgi sahibi değilsek, bu işi alanında uzman kişilerden yardım alarak çözebiliriz.

Tanıtım yazısının etkileri hakkında biraz konuşmak gerekirse, yukarı bahsettiğimiz durumları da işin içine katarak özellikle yeni tanınmaya başlayan kişiler ve markalar için oldukça avantajlı bir strateji olduğunu belirtilebiliriz. Tanıtım yazıları içerisinde yer alan backlinkler sayesinde, sitemize olan trafiği artırabilir ve böylece daha geniş kitlelere hitap etmeyi başarabiliriz.

İçerisinde doğru uygulanmış SEO teknikleri barındıran tanıtım yazılarının avantajları kişilerin ve kurumların imajını belirler. Her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak hedef kitlenin artmasını sağlar. Bu da haliyle web sitesi trafiğinin artması bunun da kazançlara olumlu etki kazandırması gibi pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır İşte 6 İpucu

Peki, bizlere onca olumlu etki kazandıran bu tanıtım yazılarının içerikleri ve özellikleri nasıl olmalıdır? Öncelikle tanıtım yazıları içerisindeki anlatımın yalın ve özgün olması gerekmektedir. İçerisinde anlatım bozuklukları, devrik cümleler ve hatalı kelime kullanımlarının yer aldığı yazılar, imajı zedeler.

Bu yüzden yazım konusunda bu hususlara titizlikle yaklaşmak gerekmektedir. Metin de kullanılan dil de en anlatım kadar önemlidir. Kurumsal bir dil tercih edilerek yazılması gereken içeriklerde, sürekli yabancı sözcüklerin bulunduğu, pek çok kişi tarafından anlaşılmayacak kelimeler tercih edilmemelidir. Bunun yerine daha açıklayıcı ve daha sade bir anlatım türü seçilmelidir.

httpstanitimyazisi 9

Tanıtım yazısı başlığı nasıl olmalı sorusu da yine, tanıtım yazıları için hayati önem taşıyan sorular içerisine dahil olmaktadır. Çünkü ilgi çekici olmayan ve yazının içeriğini yansıtmayan hiçbir başlık hedef kitlenizde merak uyandırmaz. Dolayısıyla en sık aranan anahtar kelimelerin de içerisinde bulunduğu ilgi çekici bir başlık seçilmesi, tercih edilebilirliği artırma konusunda sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Anahtar kelime demişken, bu kelimeler sadece başlık açısından değil yazının bütünlüğü açısından da önemlidir. Başarılı bir tanıtım yazısı oluşturmak için öncelikle, kişilerin internette en çok arattığı kelimelerin doğru bir şekilde analiz edilmesi ve bunların metin içerisinde kullanılması gerekmektedir.

Ancak gelişigüzel kullanılan kelimeler, cümle akışlarını bozacağını ve haliyle yazının bütünlüğü olumsuz etkileyeceği için metnin kalitesini de düşürecektir. Bu yüzden doğru anahtar kelimelerin doğru bir şekilde kullanılmasını sağladığımızdan emin olmalıyız. Tüm bu hususlar doğru bir şekilde yerine getirildiğinde başarılı bir tanıtım yazısı oluşturmuş ve böylece arama motorlarında ön plana çıkmayı kolaylaştırmış oluruz. Bu konuda merak ettikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

httpstanitimyazisi 8

Peki, tanıtım yazısı almanın zararları var mı? Eğer geniş kitlelere hitap eden ve güncel kalmayı başarabilen sitelerden tanıtım yazıları alıyorsanız o zaman bunun bir zararı olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bu siteler, Google’ın onayladığı politikalar doğrultusunda hareket ederler, bu yüzden ön plandadırlar.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarında Görsel Kullanmanın 4 Önemli Katkısı

Ancak doğru stratejileri uygulayamayan, tanıtım yazıları içerisinde çok fazla ve hatalı backlinkler veren siteler üzerinden tanıtım yazısı almanız haliyle sizin de arama motorlarındaki sıralamanızı olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden gerek tanıtım yazısı hazırlama gerekse tanıtım yazısı alma gibi konularda titiz ve özenli davranılması gerekmektedir.

İşte sizler için bu konularda gereken önemi sağlayacak olan firmamız Tanıtımyazısı.org ile çalıştığınız takdirde, bu tür olumsuzlukları yaşamazsınız. Bizlerden hizmet almak ve merak ettiklerinizi sormak için https://tanitimyazisi.org web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Tanıtım Yazısının Siteye Fayda Sağlama Süresi Ne kadar dır ?

3 ile 20 Gün içinde Tanıtım Yazısı eklenen Backlink Kendini Bellie edecektir Öncede 30 gün beklerdik Site geç indexlerdi şuan Bir çok site newsli anında index alıyor bu sayede Faydasını kısa sürede görebiliyoruz.

Tanıtım Yazılarında İçerik Uzunluğu Kaç Kelime olmalıdır ?

Ne kadar uzun Yaparsanız sizin için O kadar faydalı olacaktır. Google Artık Önem veriyor içerik Uzunluğuna Ortalama ise 300 ile 500 Ama bizim Tavsiyemiz ; 700 ve Üstüdür.

Tanıtım Yazısının SEO Katkısı Nedir ?

Tanıtım Yazısı Alarak Kelimelerinizde Yükselme Sağlayacaksınız , Sitenizin Trafiği Artacaktır O yüzden Doğrudan Seo Katkısı vardır

Ne Sıklıkla Tanıtım Yazısı Almalıyız ?

Hafta 1 2 idealdir Daha Fazla tanıtım yazısı alırsanız da sitenizin değerlerine göre değişmektedir.

Tanıtım Yazısı Yayınlatirken Görsel Kullanmalımıyız ?

Tanıtım Yazınızda Mutlaka Orjinel Görsel Kullanınız Anahtar kelime geçirsin URL sinde bu Önemlidir.

Tanıtım Yazısı için Doğru Anahtar kelimeyi Seçiniz

Tanıtım Yazısı Yayınlatırken Doğru Anahtar Kelimeyi Seçmeniz sizi 1 – 0 Önde Başlatacaktır.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Neye Göre değişmektedir ?

Tanıtım Yazısı Fiyatları Tamamiyle Açık Pazardır Değeri Düşük olup Çok yüksek satan site sahipleri’de var Çok iyi olup Düşük Satanda var.

Tanıtım Yazısı Alırken Çok Link çıkışı Veren Sitelerden Uzak durun

Tanıtım Yazısı Alırken Spam Değeri yüksek ve Çok fazla backlink satışı yapan siteler size zarar verecektir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazısıyla Kelimeniz Üst Sıralara Nasıl Çıkar?
Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?