trende

Tanıtım Yazısıyla Kelimeniz Üst Sıralara Nasıl Çıkar?

23.04.2021
125
Tanıtım Yazısıyla Kelimeniz Üst Sıralara Nasıl Çıkar?

Tanıtım yazıları, markanızı tanıtan ve verdiğiniz hizmetleri açıklayan SEO yöntemleri arasında en sık başvurulan stratejilerden biridir. Aynı zamanda backlink verme yöntemleri arasında da en fazla öne çıkan taktiler arasında yer alır. Backlink sayesinde bir web sitesini, arama motorlarında üst sıralara yerleşmesi sağlanabilir.

Ancak bu backlinklerin Google’ın algoritmasına uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Keza tanıtım yazıları için de aynı durum söz konusudur. Usule uygun olarak hazırlanmayan her içerik, tanıtım yazısı ya da backlink sizleri arama motoru sıralamasında geriletecektir. Peki, bu noktada tanıtım yazısının önemi nedir? Bunu daha anlaşılır ve daha net şekillerde ifade edelim.

httpstanitimyazisi 40

Tanıtım yazılarının ne anlama geldiğini artık biliyoruz. Ancak tanıtım yazılarının web sitelerinin akıbetini nasıl şekillendirdiğine henüz vakıf değiliz. İşte şimdi size bunları maddeler halinde belirteceğiz. Bunları anlatırken diğer sitelerde olduğu gibi kafa karıştırıcı pek çok terim ve anlatımdan uzak duracağız. Yalın ve basit bir şekilde tanıtım yazısı etkileri ve bu etkilerin öneminden bahsedeceğiz.

  1. Başarılı tanıtım yazıları sayesinde üstte de belirttiğimiz gibi, web siteleriniz arama motorları sıralamasında üst noktalara yerleşir.
  2. Böylece popülariteniz artar ve sitenize gelen ziyaretçi sayısı artış gösterir.
  3. Ziyaretçi sayınızın artması haliyle site trafiğinizin canlanması anlamına gelir ki bu da sektöre dair pek çok terime hatta sistemsel özelliklere fayda sağlamaktadır.
  4. Başarılı tanıtım yazıları sayesinde backlink yani sitenize yönlendirme aldığınızda, eğer bu durum doğal yolla meydana geldiyse o zaman içeriklerinizin kaliteli olduğu ve yavaş yavaş isminizi duyurmaya başladığınız anlamına gelir. E kaliteli içerikler demek yine daha fazla backlink demek olduğu için bu böyle olumlu bir kısır döngü şeklinde artarak devam eder.
  5. Kaliteli sitelerden kaliteli backlinkler aldığınızda bu durum Google’ın da hoşuna gidecektir ve sizi onlarca sonucun barındığı algoritması içerisinde ön planlara taşıdığını göreceksiniz.
  6. Ön plana çıktığınız zamanda verdiğiniz hizmetlere olan talebin artmasını sağlayacaksınız. Doğal olarak bu da size hem maddi hem de manevi anlamda kazançlar sağlayacaktır.
Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarında Linkleme; İşte 5 Önemli İpucu

Görüldüğü üzere tanıtım yazısının katkıları nedir sorusuna verilecek cevaplar bunlardan ibarettir. Eğer siz de kaliteli tanıtım yazısı hizmetlerinden faydalanmak ve site trafiğinizi artırmak isterseniz o zaman sektörde öncü isimler arasında yer alan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Sizlerin isteklerine en uygun paketler ve kampanyalarımızla, garanti ve sonuç odaklı hizmetler vermek bizim hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

httpstanitimyazisi 39

Tanıtım yazıları dahilinde kişilerin web sitelerinin, içeriklerinin nasıl ön plana çıktığı da büyük bir merak konusudur. Bunu kısaca şu şekilde açıklayabiliriz. Tıpkı reel hayatta olduğu gibi dijital dünyada da başarıyı sağlamak adına bazı stratejilerin geliştirilmesi gerekmektedir.

Sanal dünyada içerik alanında başarı kazanmak için uygulanan bu stratejilere hepimizin mutlaka duyduğu ‘ SEO Teknikleri ‘ ismi verilmektedir.  İşte bu tanıtım yazıları, dijital dünyanın kuralları olarak tanıtılan SEO tekniklerinden faydalanılarak yazıldığında bizleri başarıya ulaştırır. Aksi takdirde, rakiplerimiz arasında sıyrılmamız pek mümkün olmaz.

Tanıtım yazılarında SEO Teknikleri genel olarak anahtar kelime üzerine odaklanır. Tabi ki tek kural anahtar kelime değildir. Ancak arama motorlarında bir şeyler araştırırken en çok kullanılan sözcüklerin, makale içerisinde doğru bir şekilde geçmesi  bu teknik içerisinde en önemli hususlardan biridir.

İşte bu yüzden anahtar kelimelerin analizlerinin doğru yapılması çoğu zaman hayati önem taşır. Ancak bu analizlerin doğruluğu da tek başına yeterli değildir. Metin içerisinde anahtar kelimeler, ek alır ya da anlam akışını bozarsa o zaman haliyle yazının kalitesi de düşer. Yazının kalitesinin düşmesi de tercih edilebilirliği azaltır. Bu da bizler için çok büyük bir dezavantajdır.

httpstanitimyazisi 38

SEO teknikler sayesinde ön plana çıkma içerisinde başlık da son derece büyük bir öneme sahiptir. Yine anahtar kelimelerin içerisinde yer alacağı ve kişilerin ilgisini çeken türden bir başlık seçildiğinde arama motorlarında üst sıralara çıkma ihtimaliniz artar. Ancak sırf bunu sağlamak amacıyla içeriğinizle alakasız başlıklar seçmeyin. Çünkü bunun kontrolü de yine arama motorları tarafından sağlanıyor.

Benzer Yazımız  Kaliteli Backlink ile Sitenizi Değerli Kılacağınız 6 Faktör!

Eğer siz de tanıtım yazıları hakkında bilgi almak ve bu hizmetlerden faydalanmak isterseniz o zaman sizlere en doğru ve güvenilir hizmetleri sağlamaya çalışan firmamız Tanıtımyazısı.org ile iletişime geçebilirsiniz. Sitemizin web adresi; https://tanitimyazisi.org

Tanıtım Yazısı Alırken Kelimeye mi Link alalım yoksa Açık URL mi bırakalım ?

Tanıtım Yazısı alırken Şahsen Kelimeye linkim eskisi kadar etkisi kalmadı Şuan bazı kişiler Kelimeye Bazıları Açık url olarak alıyor Ama Bizce İçeriğin En altına Tek Açık url BırakmaK daha faydalı Olduğunu Düşünüyoruz.

Her siteden Tanıtım Yazısı Alınır mı ?

Tanıtım Yazısı alırken Dikkat etmeniz gereken Bazı hususlar vardır bunlardan Bazıları Alacağınız sitenin size katkısı ne olabilir, zıt sektörde işe yaramaz ama ortak sektör olan Blog , Haber sitelerini Tercih Edebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Siteye Faydası Nedir ?

Sitenizin Google’deki Sıralaması Yükselir ve DA – PA ( Otoriter ) Değerleri Artar ve Alexa Sıralanız Yükselir.

Tanıtım Yazısı Hit Getirir mi ?

Bu Soru Tamimiyle Aldığınız Yer ile alakalıdır Tanıtım Yazısında Sitenize Ziyaret olursa Altın Değeri Taşımaktadır.

Tanıtım Yazısı Paketleri Almak Mantıklı mı ?

Tanıtım Yazısı Paketleri sizler için Ücret olarak’da Uyguna geliyor Tabiki Ama bunun Bir kaç kiriteri var Hepsine aynı makale kullanırsanız Sitenizi Spam’a Sokarsınız.

Tanıtım Yazılarında Dofollow mu ? Nofollow Mu kullanmalıyız ?

Dofollow Tercih ediliyor Genelde siteye Kısa sürede etkisi olur Ama Nofollow’da alınmalıdır Orantılı olmalıdır Yani link alırken %60 Dofollow %40 Nofollow Olarak Almanızda Fayda var.

Tanıtım Yazısı Silindiğinde Ne olur ?

Tanıtım Yazısındaki link Etkisini En az 6 7 ay içinde bütün etkisini alırsınız daha önce silinmesi Sitenize Zarar verir

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?