trende

Trafiğinizi Arttırmak İçin Tanıtım Yazısı Almanın 5 Nedeni

12.12.2021
913
Trafiğinizi Arttırmak İçin Tanıtım Yazısı Almanın 5 Nedeni

Web sitelerindeki trafiğin kısa sürede arttırılması ve uzun vadeli bir reklam çalışması yapılması için birkaç yol mevcuttur. Dizi sitesi tanıtım yazısı siparişi vererek, sitenizin belirli kelimeler için ilk sayfaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aksiyon filmleri, korku filmleri, komedi filmleri gibi çeşitli kategorilerdeki içeriklerinize dair yoğun rekabete uygun tanıtım yazısı çalışması yapılmalıdır. Referans alınacak olan internet sitelerinin alexa sıralamasına dikkat ederek trafiğinizi arttırabilirsiniz.

1-         Sıralamanızın Düşmesini Engeller

Trafik arttıran tanıtım yazıları ile ilgili siparişlerinizi güvenli ve popüler reklam ajansları aracılığıyla verebilirsiniz. Rekabetin yüksek olduğu kelimelerle ilgili birkaç günlük tanıtım yazılarının yeterli olacağını söylemek doğru değildir. Düzenli olarak çalışma yapmak istediğiniz, aylık on binlerce kişinin yaptığı aramalara dair birinci sıraya yükselme girişimlerinizde tanıtım yazılarına ihtiyaç duyarsınız.

Sektördeki popülerlik bir anda kazanılabilecek bir durum olmadığı için, sitenizin belirli kelimelerde ilk sıralara çıkması için özel bir çaba sarf edilmesi gereklidir. Referans vermek olarak da adlandırılan backlink çıkılması ise site sahipleri tarafından ilgi gösterilmesi ve aksatılmaması gereken en önemli reklam faaliyetlerinden biri durumundadır. İlk sayfaya ve ilk sıraya çıkmak, burada kalmak için düzenli olarak tanıtım yazılarıyla backlink çıkılmasını gerektirmektedir.

2-         Sıralamayı Düzenli Olarak Yükseltir

Uzun kuyruklu anahtar kelime seçimlerine göre, aylar boyunca tanıtım yazısı yayınlamak zorunda kalmadan sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Sıralamayla ilgili analizleri sadece bir anahtar kelimeye yönelik yapmak yerine, eş zamanlı olarak birkaç farklı anahtar kelime için SEO çalışması yaptırabilirsiniz.

  • Hit sayısını kısa süre içerisinde katlamak için tanıtım yazıları kullanılır.
  • Siteniz için verilecek referanslar, uzun vadeli SEO çalışmaları yapılması halinde birinci sıraya kadar yükselmenizi sağlar.

News siteleri tanıtım yazısı kullanımıyla ilgili çok yüksek maliyetle karşılaşmadan, yıllarca ilk sırada kalmanızı sağlayacaktır. Alexa sıralamanızdan daha aşağıda bir konumda yer alan sitenin sizin sitenizi referans göstermesi yerine, üst sıralardaki sitelerin göstermesini sağlamalısınız. Bunun için de reklam ajanslarıyla anlaşabilir veya direkt olarak o sitelerin müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilir ve reklam paketlerini kullanabilirsiniz. Backlink almak sadece son dönemde değil, Google algoritmalarının tamamen belirli SEO kurallarına göre gelişiyor olmasından ötürü son derece önemlidir.

Benzer Yazımız  Tanıtım Yazılarında Görsel Kullanmanın 4 Önemli Katkısı

trafiğinizi arttırmak i̇çin tanıtım yazısı almanın 5 nedeni

3-         Algoritmaya Uygun Otorite Artışı Sağlar

Google Algoritması, tam olarak hedeflenen sonuca ulaşılması için yapay zekayla geliştirilmektedir. Tanıtım yazısı analizi sadece bir anahtar kelimeye odaklanmak zorunda kalmaksızın, yüzlerce içerikte yüzlerce kelime için gerçekleştirilebilir. Yedi gün yirmi dört saat boyunca mesaj atabilir ve referans ile ilgili yayınların yapılacağı sayfalarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Güvenilir ve sektörde bu alandaki yıllardır elde edilen tecrübeleriyle büyük bir kitleye ulaşmayı başaran reklam ajanslarını kullanmalısınız.

Doğrudan nişe uygun sitelerin hangileri olduğunu kolaylıkla öğrenebilir, sitelerin sıralamalarına göre kitlenizi hızlıca büyütebilirsiniz. Backlink ile ilgili olarak hangi siteden nasıl yararlanılabileceği tamamen reklam bütçenize ve reklam çalışmalarının süresine göre değişiklik göstermektedir.

4-         Dijital Reklamın Ekonomik Yoludur

Bütçeye uygun reklam çalışmaları, web sitenizin hangi konularla ilgili ilk sayfaya çıkmasını istediğinize bağlı olarak değişen sürelerde sürdürülür. Sadece bir kategoriye yönelik çalışma yaptırabilir ve belirli süre boyunca doğrudan bu kategorideki içeriklerinizin ziyaretçiler tarafından bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Tanıtım yazısı kelime sayısı ile birlikte, düşük veya yüksek rekabet gösterilen içeriklerin kullanılmasına bağlı olarak farklılık gösteriyor. Her gün çeşitli haber ve blog sitelerinde binlerce tanıtım yazısı yayınlamakla yükümlü olan reklam ajanslarını araştırabilir ve bunlardan yararlanabilirsiniz. Piyasada uzun süredir faaliyetlerini sürdüren sitelerin içerikleri, hangi hizmetlerin verildiğini anlatmak ve büyük kitlelere ulaştırmak için yetmeyebilir. Ülkedeki en kaliteli mobilyacı olsanız dahi, bu durumu olabildiğince fazla insana ve doğru kitleye duyurmadığınız sürece başarılı olamazsınız.

5-         Referansların Etkisi Kalıcıdır

Dizi tanıtım yazısı ile alexa puanı çok yüksek olan internet sitelerinden düzenli olarak backlink alabilirsiniz. Etkili, google algoritmasına uygun şekilde web sitenizi üst sıralara taşıyacak referanslar için Tanitimyazisi.org ile görüşebilirsiniz. 0533 502 23 09 veya 0 212 461 75 87 telefon numaralarına mesaj atarak, tanıtım paketi fiyatları öğrenilebilir. Hürriyet, Mynet gibi onlarca ulusal haber sitesi üzerinden backlink çıkılması mümkündür.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Güvenilir
Kadir Güvenilir
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?