trende

AA.com.tr Abone Bülten Servisi

AA.com.tr Abone Bülten Servisi
AA.com.tr Abone Bülten Servisi

AA.com.tr Abone Bülten Servisi

Türkiye Cumhuriyeti’nin ajansı olarak bilinen ve 6 Nisan 1920 tarihinde kurulan bir haber ajansıdır. Kısaca AA olarak bilinen Anadolu Ajansı resmi bir devlet ajansıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği ve talimatı üzerine kurulan ajans günümde halen faaliyetlerine devam etmektedir.

İlk yazıhane Ziraat Mektebi iken günümüzde kendisine ait bir binası bulunmaktadır. Ankara’da yer alan ajansın hem ülkenin hem de tüm dünyanın her yerinde birçok adresi bulunmaktadır. Birçok haber kanalına ve internet haber sitesine de basın içeriklerini veren Anadolu Ajansı günümüzde tüm dünyadan haberler toplamaktadır. 13 dilde yayın yapan ajans bu çeşitliliği ile pek çok haberi ilk veren ajanstır.

Bu diller Farsça, İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca, Fransızca, Kürtçe, Makedonca, Arnavutça, Boşnakça, Endonezce ve Soranice yer almaktadır. Bunlara Türkçe de eklenmelidir.

3000’i geçik çalışanı ile dünyanın her yerinde haber ajansı olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda aa.com.tr ile kendi haberlerini ilk ağızdan kendisi yayınlamaktadır.

Basın Bülteni Nedir ?

Basın Bülteni Nedir ?

Basın bülteni basın servisleri ile basına iletilmektedir. Basın bülteni oldukça geniş bir kavramdır yani içeriği pek çok farklı biçimde olabilir. Basın bülteni bir yazı türüdür. Bu yazı türü basın servisleri ile iletilir ve sizler ya da yazarlar tarafından yazılır. Bizler size yayınlanacağı siteleri belirtmekteyizdir. Basın bülteninin kendine has bir üslubu bir tarzı olmalıdır. Basın bülteni resmi bir dil ile yazılabileceği gibi samimi bir üslup ile de yazılabilir. Çok uzun olmamalıdır çünkü basın bültenlerinin özelliği çekici olmasıdır.

Yani okunması için ortalama bir uzunluğa sahip olmalıdır ve anlatılmak istenen net bir biçimde anlatılmaktadır. Aynı zamanda SEO uyumunun sağlandığı yazılar basın bülteni haline geldiğinde çok daha görünür olmanızı sağlar. Basın bültenleri sizlerin görünürlüğünü arttırabilir ve sizin veya markanızın daha güvenilir ve bilinen bir imaj çizmesini de sağlayabilir. Basın bültenleri düzenli bir sıklık ile belli aralıklarla yayınlandığında çok daha etkili olacaktır.

Benzer Yazımız  Gursesgazetesi.com Tanıtım Yazısı
Basın Servisi Ne İşe Yarar ?

Basın Servisi Ne İşe Yarar ?

Basın servisi basın bültenlerinin basına servis edilmesi işlemidir. Basın bültenleri firma tarafından basın servisine verilir ve basın servisleri sizlere kaç tane basın sitesinde yayınlanacağını söyler ve ardından uygun bulduğunuz takdirde belli bir miktar karşılığında basına servis edilmektedir. Bir haber bir anda pek çok sitede bu sayede yayılabilir. Bizler 30-40 basına servis etmemiz nedeniyle bu alanda uzmanızdır.

Bunlar gün içerisinde en çok tıklanan ve en çok görüntülenen haber ve içerik sitelerdir. Basın servisleri oldukça sıkı çalışmaktadır. Günde pek çok basın bülteni basın servislerine gelir ve bunlar istenen zamanda basına servis edilir.

Basın servisine sunacağınız basın bülteni en kaliteli biçimde olmalıdır. Birçok yerde yayınlanacağını bilerek kaliteden ödün vermemek gerekmektedir. Basın servisleri ve özellikle birçok sitede yayınlanması sayesinde birçok fayda görebilmeniz mümkündür. Bu markanızın veya sizin kişisel olarak tanınır hale gelmenizde önemli bir rol oynayacaktır. Basın servisleri aynı zamanda var ise sosyal medya hesaplarınızın veya markanızın sosyal medyasının tanınırlığını da arttırmaktadır.

Basın Bülteninde SEO Uyumu

Basın Bülteninde SEO Uyumu

Basın bülteninde SEO uyumu sağlanmalıdır. SEO uyumu sayesinde yazılar çok daha görünür hale gelecektir. SEO uyumu için pek çok ayrıntı gerekmektedir aslında. Sadece anahtar kelime ile SEO uyumu sağlanmaz. SEO arama motoru optimizasyonudur. SEO uyumu için gereken pek çok unsur vardır. Bunlardan ilki anahtar kelimedir. Konu ile alakalı internet üzerinden en çok aratılan kelimeler anahtar kelime olarak bilinmektedir. Buna ek olarak yazı üslubu da önemlidir. Sık sık aynı kelimelerin kullanılması veya cümlelerin çok uzun olması ciddi bir problemdir.

SEO uyumu açısından bu uyumsuz olarak algılanır. Kısa, net yazılar ve bağlacı olmayan yazılar daha çok tercih edilmelidir. Yazının çok uzun olmaması ancak çok da kısa olmaması gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir. Gerekirse bunun için bir SEO uzmanı ile çalışılmalıdır.

Benzer Yazımız  Hürriyet Tanıtım Yazısı

Basın bülteninde SEO uyumu sağlanırken aslında bunun faydaları da gözetilmelidir. Hakkınızdaki basın bülteni aratıldığında tarayıcı üzerinden en üst sıralarda yer alabilir ve bu sayede daha görünür olursunuz.

Basın Bülteninde Backlink Yer Alır Mı ?

Basın Bülteninde Backlink Yer Alır Mı ?

Backlink, bir sitede başka bir siteye ait linkin paylaşılması demektir. Backlinkler basın bültenlerinde yer almaz. Basın bültenleri dendiğinde akla genelde resmiyet gelse de her basın bülteni resmi olmak zorunda değildir ancak bu backlink alabileceği anlamına da gelmez. Backlinkler birçok içerik yazısında yer alabilse de basın bültenlerinde zaten dolaylı yoldan da olsa bir reklam söz konusudur. Bundan sonrasında sizin veya markanızın ismi internet üzerinden aratılarak bulunabilir ancak bunun için kolay yoldan ulaşım imkanı yani bir backlink söz konusu olmayacaktır.

Backlinkler için yazının bir tanıtım yazısı olması veya bir içerik yazısı olması gerekmektedir. Burada backlink bir tanıtım amacı ile kullanılabilir veya bir yönlendirme için de kullanılabilir ancak basın bülteninde bunların her ikisi de yapılamaz. Zaten hali hazırda basın bülteninde marka adı veya kişi adı belirgindir.

Basın Bültenin Avantajları Nelerdir ?

Basın Bültenin Avantajları Nelerdir ?

Basın bültenlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunları sırayla açıklamak çok daha doğru olacaktır.

Basın bültenleri sizleri daha görünür kılar. Basın bültenleri adınızın duyulma oranında ciddi bir artış göstermektedir. Kişiler veya kurumlar kendi adlarına olumsuz içerikli basın bültenleri servis etmeyecekleri için bu basın bültenleri her açıdan kişi veya kurum için olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Basın bültenleri aynı zamanda alanınızda yaptığınız işe dair sempatiyi de arttırır. Bir şarkıcı iseniz şarkınız dinlenir veya teklifler alırsınız. Bir avukat iseniz müvekkillerinizin sayısı artar, bir estetisyen iseniz müşterileriniz artacaktır. Bunun gibi pek çok seçenek bulunmaktadır.

Benzer Yazımız  Haberler.com Tanıtım Yazısı

Mavi tik alabilirsiniz Sosyal medyada mavi tik alabilmek aslında oldukça önemlidir. Öncelikle mavi tik sizin hesabınızın resmi bir hesap olduğunu kanıtlamaktadır. Bu sayede sizin adınıza açılan sahte hesaplar artık bir anlam ifade etmeyecektir. Bunun dışında alanınız ne olursa olsun popülerliğinizi de belli eder. Örneğin bir avukat iseniz bilinen bir avukat olmak pek çok açıdan sizin için faydalı olacaktır. Basın bültenleri sizi daha popüler bir avukat yapar ve mavi tik alabilirsiniz.

Kimler Basın Servislerinden Faydalanabilir ?

Kimler Basın Servislerinden Faydalanabilir ?

Basın servislerinden herkes faydalanabilir. Burada önemli olan neyin basın servisine sürüleceğidir. Basın servisi bilindiği üzere basın bültenlerinin birden fazla internet haber sitesinde yer alması hizmetidir. Bu servisten faydalanabilmek adına belirli bir ücret ödenir ve bu sayede pek çok ajansa ve haber sitesine servis edilir. Bu sayede basın bülteniniz daha görünür hale gelecektir ve iletmek istediğiniz şeyi kolaylıkla iletebilirsiniz.

Basın bültenlerinden genellikle bir kurum veya kuruluş ile birlikte bilinen isimler faydalanmaktadır. Ancak sizler hali hazırda alanınızda bilinen bir isim olmak istiyorsanız basın bültenlerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin yeni bir şarkıcı iseniz verdiğiniz konser hakkında ya da yeni şarkınız hakkında basın bültenleri yayınlatabilirsiniz. Bu şarkınızın daha fazla tıklanmasını sağlayacaktır ve adınızın görünürlüğünü arttıracaktır. Mavi tik alabilmek de böylelikle kolay bir hal almaktadır.

Basın Bülteni Abone Servisinde Link Çıkışı Verebiliyormuyuz ?

Maalesef Tamamen Haber içerikli ve şirket veya kişi Anlatan Haber Tarzı bir içerik Olması gerekmektedir.

AA.com.tr Abone Basın Bülteni Servisi Yaptığımızda Kaç site’de Yayınlanır ?

Tamamiyle içeriğe Bağlıdır Haber Niteliği var ise Çok Daha Fazla Site Paylaşacaktır. Minimum 15 Maksimum 170 Sitede Yayınlanmaktadır.

AA.com.tr Abonesi Olarak Hangi Büyük Siteler Mevcuttur ?

Başta Hürriyet.com.tr Haberler.com , Sondakika.com , Mynet.com Sabah.com.tr,Habertürk.com , Gibi Büyük siteler Mevcuttur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Kadir Güvenilir
  Kadir Güvenilir
  Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?