trende

Dha.com.tr Abone Bülten Servisi

Dha.com.tr Abone Bülten Servisi
Dha.com.tr Abone Bülten Servisi

Dha.com.tr Abone Bülten Servisi

DHA, açılımı ile Demirören Haber Ajansı’nı ifade etmektedir. 1999 yılında kurulan haber ajansı Türk bir haber ajansı olarak dikkat çekmektedir. İki haber ajansının birleşimi ile kurulmakla birlikte ilerleyen yıllarda satılmıştır.

1999 yılında iki ayrı haber ajansı olan Hürriyet Haber Ajansı ve Milliyet Haber Ajansı’nın bir araya gelmesi sonucunda kurulan haber ajansı o dönem Doğan Holding çatısı altında bulunmakta idi. Aslında DHA’daki D harfi Doğan Holding’i temsil etmektedir. Ancak 2018 yılında Doğan Holding DHA’yı Demirören Holding’e satmıştır ve ismini Demirören Haber Ajansı olarak değiştirmiştir.

35 bürosu ile Türkiye’de en bilinen ikinci haber ajansı olan Demirören Haber Ajansı birçok yere haber vermektedir. Bu haberler eskiden sadece gazete, televizyon ve radyo iken günümüzde internet haber kuruluşlarına da servis yapmaktadır. Ancak Demirören Haber Ajansı’nın da kendisine özgü bir haber sitesi bulunmaktadır.

İçerisinde yurttan haberlerin yer aldığı içerikler bulunmakla birlikte politika, spor, ekonomi, magazin, eğitim, basın, seçim, kültür-sanat, sağlık-yaşam, teknoloji, oyun gibi pek çok farklı haber konusunu da kendisinde bulabilmek mümkündür. Aynı zamanda dünyadan haberler de Demirören Haber Ajansı’nda yer bulurken özellikle son dakika haberleri en hızlı biçimde yayınlanmaktadır.

Bülten Servisi Nedir ?

Bülten Servisi Nedir ?

Bülten servisi basın bültenlerinin servis edilmesi ile gerçekleşir. Bu servis işlemi bazı durumlarda kişinin kendisi tarafından da gerçekleştirilebilir. Yani sizler bilinen biri olmamanız durumunda ya da sizinle veya firmanızla ilgili gerekli güncelleme basın tarafından yapılmadığında, bunu basına kolaylıkla duyurabilirsiniz. Bu nedenle bülten servisi adını verdiğimiz servis tercih edilmektedir. Bülten servisi oldukça geniş bir ağdır. Bülten servisi birçok siteye hizmet eder; bu nedenle verdiğiniz basın bülteni servis işlemi ile çok geniş bir ağa yayılacaktır.

Bülten servislerinin pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar nedeni ile pek çok insan basın tarafından haber olarak alınmayan basın bültenlerini kendileri basına servis etmektedirler.

Benzer Yazımız  Ortadogugazetesi.com Bülten Yazısı

Markanızın bilinirliği ve tanınırlığınızda ciddi bir artış görülür. Bu sayede bülten servislerinde link bulunmasa bile insanlar markanızın veya sizin bireysel olarak isminizi aratırken birçok sosyal medya hesabına veya siteye ulaşabilir.

Site var ise ulaşılması durumunda indeks hızında ciddi bir artış görülür. Bu sosyal medya için de geçerlidir. Yapılan ve eklenen yeni güncellemeler sayesinde sitenizin indeks hızında artık yaşanacaktır. İndeks hızları sizlerin güncellemelerine bağlı olarak gerçekleşir ve siz bir ekleme yaptığınızda sistem sizin hesabınıza ya da sitenize girerek burada bir etkileşim gerçekleştirir bu da genel indeks hızınızı yükselten bir etkiye sahiptir.

Güvenilirlik oranınızı arttırabilirsiniz. Son zamanlarda markanız için bir tereddüt var ise ya da yeni bir marka iseniz bu durumda güvenilirlik arttırmak adına bu yöntemi izleyebilirsiniz.

SEO uyumu sağlanan bu yazılar kalitenizi gösterir ve aynı zamanda kaliteli içeriklerin daha fazla ön planda olmasını ve arama motorunda ön sıralarda yer almasını sağlar.

Basın Bülteni Nedir ?

Basın Bülteni Nedir ?

Basın bülteni de bir yazı türüdür aslında. Basın bülteni yazıları hazırlanırken her yazıda farklı bir özellik ve içerik değişikliği olduğu gibi basın bülteninin de kendine özgü bir üslubu ve tarzı bulunmaktadır. Aynı zamanda da konu olarak bir kapsama sahiptir. Burada amaç yeni bir gelişmeyi duyurmaktır. Eskiden gazetelerde yer alan basın bültenleri günümüzde daha çok internet üzerinde yer almaktadır çünkü tıklanma oranları daha yüksek ve ulaşacağı kitle daha geniş bir kitledir.

Bir yeniliğin, yeni bir durumun veya bir güncellemenin anlatıldığı metinlerdir basın bültenleri ve bir kurumun veya bir markanın yeni bir durumu söz konusu olabileceği gibi bir kişinin de yeni bir bildirisi burada basın bülteni olarak yer alabilir.

Basın bültenleri her zaman tüm toplumu ilgilendirmez yani genelde belli kitleleri ilgilendirir ancak her durumda büyük veya küçük olması fark etmeksizin bir kitleye hitap etmesi önem arz etmektedir. Buna basın bildirisi demek de mümkündür ancak bazı zamanlar bu kadar resmi bir amaca hizmet etmez.

Basın Bültenlerinde Backlink Var Mıdır ?

Basın Bültenlerinde Backlink Var Mıdır ?

Basın bültenlerinde herhangi bir link yer alamaz. Backlink ise bir sitede başka bir sitenin linkinin paylaşılmasıdır. Bu nedenle basın bültenlerinde backlinkten bahsetmek mümkün değildir. Basın bültenlerinin doğrudan bir reklam veya bir tanıtım amacı yoktur; bu nedenle backlink içerikte yer almaz ancak basın bültenleri de dolaylı yoldan bir tanıtım aracıdır.

Benzer Yazımız  Hizliresim.com Tanıtım Yazısı

Sizler eğer bilinmeyen bir marka iseniz yeni güncellemelerinizden veya kampanyalarınızdan haber vererek aslında bir reklam yapmış olursunuz ancak amaç tamamen reklam değildir, halkı bu konuda bilgilendirmek, yeni bir bilgiyi olabildiğince insana yaymaktır. Bu nedenle backlink basın bültenlerinde doğrudan bir amaca hizmet etmediği için bulunmaz.

Basın Bültenlerinde SEO Uyumu Gerekir Mi ?

Basın Bültenlerinde SEO Uyumu Gerekir Mi ?

Basın bültenlerinde SEO uyumu pek dikkat edilmeyen ancak olduğunda olumlu etkilerini net bir biçimde görebileceğiniz bir etkiye sahiptir. Basın bültenlerinde SEO uyumu aranmalıdır. Öncelikle SEO uyumunun ne olduğundan bahsetmek gerekmektedir. SEO aslında Türkçeye arama motoru optimizasyonu olarak geçmektedir. İçeriklerin her ne olursa olsun arama motorunda daha ön sıralarda yer alabilmesi için SEO uyumunu pek çok açıdan sağlaması gerekmektedir.

Bunun için öncelikle anahtar kelimeleri cümle içerisinde barındırmalıdır. Aynı şekilde SEO uyumunu sağlaması için kelimelerin kısa ve öz aynı zamanda da cümlelerin uzun olmaması gerekmektedir. Fazla tekrara düşmek de SEO uyumu açısından olumsuz etki yaratacaktır. Bu nedenle bu koşulları basın bültenlerinde de sağlamak yazının daha görünür bir yazı olmasını sağlayacaktır. Hali hazırda basın bültenleri yeni bir bilgi vermekle birlikte bülten servisi esnasında sizlerin reklamını da bir açıdan yapmaktadır.

Basın Bültenleri Avantajları

Basın Bültenleri Avantajları

Basın bülteninin pek çok avantajı vardır. Bu avantajlardan ilki eğer bilinmeyen bir markaya sahipseniz bunun bilgilendirmesini yapabilme imkanını sizlere sunar ve görünürlüğünüz artar. Aynı şekilde bilinen bir marka iseniz ve bir sebepten güvenilirliğiniz zedelendi ise güveni yeniden kazanmak adına basın bültenleri çokça işe yaramaktadır. Tüm bunların dışında kampanya bildirimleri için de basın bültenleri kullanılmaktadır.

Yeni kampanyalarınızın daha fazla kişiye ulaşması açısından doğru bir stratejidir veya yeni ürünlerinizin tanıtımını da bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede insanlar merak ederler ve var ise internet sitenize girerler. Basın bültenleri PR açısından oldukça önemli bir faktör olarak yıllardır kullanılmaktadır.

Basın Bültenleri ve Mavi Tik İlişkisi

Basın Bültenleri ve Mavi Tik İlişkisi

Basın bültenleri mavi tik almanıza da yardımcı olacaktır. Bu mavi tik sizler için olabileceği gibi markanızın hesabı için de olabilir. Sosyal medyada mavi tik alabilmek için basın bültenleri belirleyici bir rol oynamaktadır. Basın bültenleri sayesinde mavi tik alan pek çok kişi veya marka görebilmek mümkündür.

Benzer Yazımız  Ensonhaber.com Bülten Yazısı

Mavi tik sosyal medyada isminizin yanında yer alan bir semboldür. Bu sembol aslında belirleyici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle insanlar mavi tike sahip olmak isterler. Mavi tik alanınızda uzman ve bilinen biri olduğunuzu kanıtlamaktadır. Bu sayede takipçi sayınız artar ve aynı zamanda da eğer alanınız buna uygun ise daha fazla müşteri alabilirsiniz.

Basın Bülteni Abone Servisinde Link Çıkışı Verebiliyormuyuz ?

Maalesef Tamamen Haber içerikli ve şirket veya kişi Anlatan Haber Tarzı bir içerik Olması gerekmektedir.

Dha.com.tr Abone Basın Bülteni Servisi Yaptığımızda Kaç site’de Yayınlanır ?

Tamamiyle içeriğe Bağlıdır Haber Niteliği var ise Çok Daha Fazla Site Paylaşacaktır. Minimum 5 Maksimum 120 Sitede Yayınlanmaktadır.

Dha.com.tr Abonesi Olarak Hangi Büyük Siteler Mevcuttur ?

Başta Hurriyet.com.tr , Milliyet.com.tr, Posta.com.tr , Ensonhaber.com Gibi Büyük siteler Mevcuttur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Kadir Güvenilir
  Kadir Güvenilir
  Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?