trende

iha.com.tr Abone Bülten Servisi

iha.com.tr Abone Bülten Servisi
iha.com.tr Abone Bülten Servisi

iha.com.tr Abone Bülten Servisi

İHA, İhlas Haber Ajansı olarak açılmaktadır. İlk kez 1993 yılında kurulan ajans Türkiye’nin ilk özel ajansıdır. Buna ek olarak dünya genelinde çalışmaktadır ve birçok ülkeye hizmet etmekte aynı zamanda birçok ülkeden haberleri de Türkiye’ye getirmektedir. Türkiye haricinde 35 ülke ile çalışmaktadır.

Haber ajansı olarak uzun yıllardır çalışan ve en bilinen Türk haber ajanslarından biri olan ajans dünya genelinde 145 büroya sahiptir. Bu da pek çok ülkede ve bölgede bürosu olduğu anlamına gelmektedir.

Türkiye’den veya tüm dünyadan kendi ürettiği haberleri hem Türkiye içerisinde hem de Türkiye dışarısında satışını yapmaktadır ve oldukça sıkı çalışan bir ekibe sahiptir. Ortalama 100 civarında medya kuruluşu ile bir arada çalışıldığı bilinmektedir ve bu sayılar gün geçtikçe artmaktadır.

Kurucusu Enver Ören olan ajans, İhlas Holding çatısı altında çalışmaktadır ve uzun yıllardır bilinen ajanslar ile ortak çalışmaktadır.

Basın Bülteni Nedir ?

Basın Bülteni Nedir ?

Basın bülteni oldukça fazla konu içeren bir kavramdır. Basın bülteni anlam olarak tek bir anlam ifade etse de içeriğinin genişliği söz konusudur. Bir basın bülteni, basın servisi sayesinde birden fazla internet haber ve içerik sitesine dağıtılır ve bu sitelerde yayınlanır. Ardından basın bülteni yayınlamış ve halka arz edilmiş olur. Basın bülteni resmi bir hitaba sahip olabileceği gibi aynı zamanda resmi olmayan yani daha sıradan bir üsluba da sahip olabilir.

Bu basın bülteninde ne anlattığınız ile ilgili olmakla birlikte sizin veya markanızın konseptine göre de değişmektedir. Bu nedenle basın bültenleri oldukça çeşitlidir. Bunlara ek olarak yeni bir durum basın bültenlerinde anlatılır. Yani bir basın bülteni için yeni bir şey olması gerekmektedir. Örneğin bir sanatçı iseniz basın bülteninde yeni şarkınızı paylaşabilirsiniz, onu anlatabilirsiniz. Bir avukat iseniz basın bülteninde kazandığınız son davanın başarısından bahsedebilirsiniz. Buna benzer pek çok örnek verilebilir.

Benzer Yazımız  iha.com.tr Tanıtım Yazısı

Basın bültenlerinin pek çok olumlu etkisi vardır. Marka veya kişi fark etmeksizin basın bültenleri çok daha görünür kılacaktır. Yani firmanız veya siz basın bültenlerindeki olumlu haberler veya yeni bilgilendirmeler sayesinde daha görünür ve daha bilinir hale gelirsiniz. Buna ek olarak güvenilirlik artışı da görülmektedir. Sizleri düzenli aralıklar ile basın bülteni halinde gören halk için bir tanınırlık, bilinirlik ve güvenilirlik teşhisi yapılmaktadır.

Basın Servisi Nedir ve Nasıl Gerçekleşir ?

Basın Servisi Nedir ve Nasıl Gerçekleşir ?

Basın servisi, basın bültenlerinin servis işlemidir. Ancak bunu biraz daha açmak gerekir. Basın bültenleri yazıldıktan sonra basına servis edilmelidir. Her bir internet haber ve içerik sitesine ayrı ayrı servis etmek yerine bu alanda hizmet veren firmalar sayesinde basın servisi tek elden gerçekleşir. Bizler tek seferde tek bir basın bülteninin 30-40 civarında internet haber ve içerik sitesine servis edildiğini belirtmeliyiz. Bu sitelerin her biri de gün içerisinde en çok okunan ve tıklanan sitelerden oluşmaktadır. Bu nedenle tek bir basın haberinin çok geniş kitlelere yayılabileceğini de göstermekteyiz.

Basın servisi bu işi yapmadan önce basın bülteni sahibi bir başvuru yapar ve ardından belirtilen internet siteleri işaretlenir. Bunu seçme hakkına sahipsinizdir. Ardından bir ücret belirlenir ve buna bağlı olarak siz onayladıktan sonra basına servis işlemi gerçekleştirilir. Basın servisi süreci oldukça pratik işlemektedir. Bu nedenle verdiğiniz basın bülteni kısa zaman içerisinde yayınlanabilir.

Basın Bülteni ve SEO Uyumu

Basın Bülteni ve SEO Uyumu

SEO Türkçe ’ye arama motoru optimizasyonu olarak geçmektedir. Arama motorlarında yazıların daha önde ve görünür biçimde yer alması için SEO uyumuna sahip olması gerekmektedir. SEO uyumunun sağlaması için ise birden fazla kriter vardır. Bu kriterleri sağlaması durumunda yazı basın bülteni olsun veya olmasın daha görünür olacaktır. Özellikle basın bülteni gibi bir anda en az 30 sitede birden yayınlanan yazıların görünürlüğü çok daha önemlidir. Görünürlüğe ek olarak SEO uyumunda dikkat çeken belli başlı noktalar daha vardır.

Benzer Yazımız  Haber7 Tanıtım Yazısı

Öncelikle yazılar belli uzunluğa sahip olmalıdır. Çok kısa bir yazı uygun değildir ancak aynı şekilde çok uzun bir yazı da SEO uyumunda yer almaz. Buna uygun olarak aynı şeyin birçok kez yazılması, cümlelerin uzun tutulması gibi pek çok olumsuz özellik yazıları da olumsuz etkilemektedir. En az 300 kelime yeterli olacaktır. En fazla 500 kelimeye çıkmanız gerekir. Burada SEO uyumu tamamen sağlanamaz ise bu olumsuz bir etki yaratacaktır.

Basın bültenlerinde SEO uyumu sağlanması durumunda yazılardan çok daha kolay bir biçimde verim alınacaktır. Basın bültenleri kolaylıkla okunur ve bu sayede ilgi çeker. Yazıların daha fazla okunması durumunda aslında bu sizlere veya markanıza da bir katkı sağlayacaktır. Bu katkı alanınıza göre daha fazla satış yapabileceğiniz ya da daha fazla müşterinizin olabileceği ortamları sizlere sunar. Aynı zamanda birçok iş birliği teklifi alabilirsiniz.

Basın Bülteninde Backlink Var Mıdır ?

Basın Bülteninde Backlink Var Mıdır ?

Backlink bir sitede başak bir sitenin linkinin paylaşılmasıdır. Bu tanıtım açısından sitenin ana sayfa linki olabileceği gibi aynı şekilde sitede var olan herhangi bir yazı veya herhangi bir başka içeriğin linki de olabilmektedir. Basın bültenlerinde ise herhangi bir link veya reklam görüntüsü veren herhangi bir yönlendirme yer almaz. Basın bültenlerinin içeriğine uymamaktadır. Backlinkler genellikle tanıtım yazılarında ya da herhangi bir içerik yazısında yer alabilmektedir.

Backlink buralarda bir tanıtım veya yönlendirme amacı ile kullanılmaktadır. Basın bültenlerinde ise bir tanıtıma veya bir yönlendirmeye ihtiyaç yoktur. Burada kişi kendisinden bahseder ya da markadan tek başına bahsedilir. Bu nedenle backlink ihtiyacı bulunmamaktadır.

Basın bültenleri genel anlamda bir markanın veya bir kişinin yeni bir durumunu anlatmaktadır. Basın bültenleri bu nedenle oldukça çeşitlidir. Yeni bir gelişmeyi burada bildirebilir ve burada backlink ile birlikte herhangi bir başka kişi veya kurumdan bahsetmeye de gerek yoktur.

Basın Bülteni Mavi Tik Kazandırır Mı ?

Basın Bülteni Mavi Tik Kazandırır Mı ?

Mavi tik, sosyal medya platformlarında yer alan bir özelliktir. Mavi tik alan hesaplar orijinal hesaplar olarak bilinirler ve aynı zamanda orijinal hesap olmanız sayesinde sizin adınıza açılan diğer hesapların hiçbir görünürlüğü veya ciddiye alma durumu kalmaz. Buna ek olarak mavi tik almanız sizin popüler ve bilinen biri olduğunuzu gösterir. İsminiz internet tarayıcılarında aratıldığında bilinen ve hakkında basın bültenleri olan biri olduğunuzu gösterir.

Benzer Yazımız  Posta.com.tr Tanıtım Yazısı

Ne alanda çalışıyor veya biliniyor olursanız olun mavi tik bu alanda başarılı biri olduğunuzu anlatmaktadır. Mavi tik almaya giden yolda hakkınızda basın bültenleri olması önemli bir faktördür. Basın bültenleri sizleri fenomen biri haline getirir ve mavi tik alabilirsiniz. Bu siz olabileceğiniz gibi firmanız da olabilir.

Basın Bülteninin Faydaları

Basın Bülteninin Faydaları

 • Daha görünür biri olursunuz. Bu firmanız ise firmanız da aynı görünürlüğe sahip olur. Toplum açısından ismin sık sık görünmesi önem arz etmektedir.
 • Mavi tik alabilirsiniz. Bu sayede popülerliğinizi arttırabilir ve alanınızda daha büyük söz haklarına sahip olabilirsiniz.
 • Hakkınızda yazılan olumlu yazılar alanınızda müşteri sayınızın artmasını sağlar ve iş olanaklarınızı da arttırır. Daha büyük işler yapabilme fırsatı bulabilirsiniz.

Basın Bülteni Abone Servisinde Link Çıkışı Verebiliyormuyuz ?

Maalesef Tamamen Haber içerikli ve şirket veya kişi Anlatan Haber Tarzı bir içerik Olması gerekmektedir.

İHA.com.tr Abone Basın Bülteni Servisi Yaptığımızda Kaç site’de Yayınlanır ?

Tamamiyle içeriğe Bağlıdır Haber Niteliği var ise Çok Daha Fazla Site Paylaşacaktır. Minimum 30 Maksimum 600 Sitede Yayınlanmaktadır.

İHA.com.tr Abonesi Olarak Hangi Büyük Siteler Mevcuttur ?

Başta Haberler.com , Sondakika.com , Mynet.com Sabah.com.tr,Habertürk.com , Gibi Büyük siteler Mevcuttur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Kadir Güvenilir
  Kadir Güvenilir
  Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?